Student třetího ročníku Střední průmyslové školy Prosek v Praze ukazuje na přístroj, který vypadá jako velmi malá lednička. Ve skutečnosti je to 3D tiskárna a zrovna vyrábí obal na iPhone. "Je velmi odolný, už několikrát mi zachránil telefon před rozbitím. A hlavně - je opravdu levný. Tenhle mě vyjde na 12 korun," popisuje Šimon Doubek.

Škola právě otevřela svou učebnu 3D tisku vybavenou patnácti tiskárnami a výkonnými počítači. K zařízením se tak může dostat každý žák. "Je to super, protože si vyzkoušíme celý proces výroby od začátku až do konce. A tisknout můžu prakticky kdykoli, nemusím čekat, až se vytisknou práce spolužáků," pochvaluje si Šimon. Přístroje jsou jim přístupné po celou dobu, kdy je škola otevřená.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.