Samsung ještě oficiálně nevysvětlil, proč měl problémy s Galaxy Note 7, ale už se chystá na prodej Galaxy S8. Ruský server Mobile-Review zveřejnil informace z představení nových telefonů od Samsungu jednomu z mobilních operátorů. Zásadní novinkou má být zvětšení displejů na úkor rámečků nad a pod displejem.

Nové modely Galaxy S8 mají získat místo pro větší displej na stejném půdorysu integrací čtečky otisků prstů pod displej. O stejné technologii se spekuluje i u iPhonu 7Ss/8, který má Apple představit na podzim. Není to jediná spojnice s iPhonem – Samsung údajně změní poměr stran displeje, aby zvýšil úhlopříčku při zachování stejné šířky telefonu.

Autor textu na Mobile-Review Eldar Murtazin uvádí, že Galaxy S8 bude mít verze s úhlopříčkou 5,7 a 6,2", výbava obou modelů přitom bude shodná, podobně jako to bylo u Galaxy S7. Informace o změně designu a dramatickém zmenšení rámečků potvrzují i uniklé obrázky pouzder pro chystané telefony. Právě obrázky pouzder přitom prozradily, že iPhone 7 přijde o konektor pro sluchátka.

mobilefun olixar flexishield samsung galaxy s8 case blue

Obal na Galaxy S8 zveřejněný obchodem Mobilfun.com

Nový vzhled telefonů téměř bez rámečků naznačuje i aktuální korejská reklama Samsungu zaměřená na prezentaci nových OLED obrazovek, která právě takové zařízení ukazuje.


Uvnitř GS8 bude nový procesor Exynox, jen údajně asi 10 procent přístrojů dodá Samsung se Snapdragonem 835. Samsung u řady S8 také nahradí zastaralý microUSB konektor univerzálním USB Type-C konektorem. Je možné, že nové telefony budou fungovat s Gear VR původně určeným pro Note 7. O fotoaparátu Murtazon mnoho neříká, údajně bude kvalita srovnatelná s Galaxy S7, která stále patří k absolutní špičce, přibudou prý ale softwarové funkce.

Galaxy S8 půjde na trh s Androidem 7.1, jinak to u Samsungu nedává smysl. Firma ovšem přidá unikátní funkce včetně režimu pro velkou obrazovku, kdy se telefon promění v kapesní počítač poháněný Androidem, ale s podporou klávesnice a myši. Další novinkou má být inteligentní asistent Bixby založený na technologii, kterou vyvinul autor Siri – nelze ale očekávat, že by fungovala i v Česku.

Další zprávy hovoří o tom, že Samsung letos naruší tradici a nepředstaví Galaxy S8 na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně na přelomu února a března, ale až v dubnu. Navíc kvůli náročnější výrobě a lákavosti nového modelu bude údajně Galaxy S8 lehce nedostatkovým zbožím. To ale bude záviset i na tom, co představí konkurence v čele s LG.

 

 

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru