Letoční ročník veletrhu Mobile World Congress přišel o největší hvězdu. Očekávaný telefon Galaxy S8, který určuje trendy pro celý rok, si Samsung nechává ještě pro sebe. Největší přehlídka mobilních technologií však v Barceloně začala ostřejším tempem, než je obvyklé. Nové telefony ještě před pondělním otevřením výstaviště ukázalo LG, Nokia i Huawei.

Mobile World Congress

První dojmy: Huawei představil nový špičkový telefon. P10 je levnější iPhone s rychlým procesorem a třemi fotoaparáty Leica. Celou recenzi si můžete přečíst zde.

Samsung na veletrhu neodhalil telefon Galaxy S8, místo toho ale představil trojici nových tabletů. Jejich recenze si můžete přečíst zde.

Telefony Blackberry neskončily. Čínské TCL na veletrhu v Barceloně představilo pod touto značkou slibovaný model s klávesnicí. Více o telefonu čtěte zde.

 

Letošní rok bude mít z pohledu mobilních telefonů dvě témata. Prvním bude další zvětšování displejů na úkor rámečků kolem displeje, druhým určitá retro vlna, na kterou sází hlavně znovuzrozená Nokia, respektive telefony, které pod licencovanou slavnou značkou vyrábí finský start-up HMD Global.

I když Samsung v Barceloně neukázal telefon Galaxy S8, jeho design unikl již dříve a potvrzuje to, co v katalánské metropoli ukázali konkurenti jako LG u modelu G6 a Huawei u P10 a P10+: nejlepší telefony tohoto roku se zbaví rámečků po stranách obrazovky a displej bude zabírat drtivou většinu čelní plochy telefonu. Výrobci obrazovky letos zvětší podobně, jako to udělal Apple u modelu iPhone 5, tedy protažením obrazovky nahoru při zachování stejné šířky zařízení.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?