Relativně čistý Android, nízká cena a více než odpovídající výbava. Mantru telefonů Vodafone loni narušil model Smart 7 Platinum, přejmenovaný Idol 4S od Alcatelu, který měl výborný design a fantastický AMOLED displej za 10 tisíc. Letošní novinky Vodafonu jsou ale zpět ve znamení nízké ceny.

Nejlevnější telefon s LTE na trhu nabídne Vodafone za 2277 korun, prostřední model se čtečkou otisků prstů přijde na 3577 Kč a nejlépe vybavený model Smart 8 s kovovým tělem, Full HD obrazovkou a povedeným designem na 5977 Kč. Do počtu přichází také nový tablet Smart Tab N8 vybavený slotem na SIM kartu s 10.1“ HD obrazovkou a 2 GB RAM.

Vodafone slibuje pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace po dobu dvou let pro všechny představené modely. Realizace těchto plánů ale záleží na dodavatelích, kterými jsou ZTE a Alcatel. 

Vodafone Smart N8

Už v pondělí se začne prodávat model Smart N8, prostřední mobil v nabídce Vodafonu. Jednoduchý telefon s 5" HD obrazovkou, 1,5 GB RAM a procesorem Mediatek MT6737 a Androidem 7.0. Telefon zaujme cenou 3577 korun v kombinaci se čtečkou otisků prstů a 16 GB úložištěm. Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 MPx, přední 5 Mpx, zvládne ale nahrávat video jen v rozlišení 720p. Z LTE sítí může telefon stahovat rychlostí až 150 Mbps a zvládá volání přes LTE i wi-fi. Výrobce už má připravený i update na Android ve verzi 7.1. Kapacita RAM 1,5 GB je zvláštní, i tak levnému telefonu by mnohem více slušely alespoň celé dva gigabajty.

Vodafone Smart N8 gold Celo

Vodafone Smart V8

Nejvyšší model Vodafone pro letošní rok má označení V8 a výrazně lepší hardware než ostatní dva telefony. Základem je displej s úhlopříčkou 5,5“ a Full HD rozlišením, 3 GB RAM a procesor Snapdragon 435 s podporou LTE-A (to je dostupné na 40 procentech území Česka) a maximální rychlostí stahování 300 Mbps, samozřejmostí je podpora volání v LTE i wi-fi sítích. Vodafone slibuje také kvalitní snímky z fotoaparátu s rozlišením 16 MPx se snímačem od Sony.

Nadstandardní s ohledem na cenu 5977 Kč je také kapacita úložiště 32 GB, v kombinaci s použitým hardwarem by měl telefon nabídnout i solidní výdrž na baterii s kapacitou 3000 mAh. Smart V8 se začne prodávat v průběhu června a v budoucnu by se měl, jako jediný z nových telefonů Vodafone, dočkat i připravovaného Androidu O.

Vodafone se chlubí také designovým oceněním iF pro tento telefon. Výborné zpracování ale naráží na zásadní designérský prohřešek -  telefon má velké rámečky nad a pod displejem, přesto mu chybí ovládací tlačítka, takže místo na obrazovce zabírají ta virtuální.

Vodafone Smart V8 Celo

Vodafone Smart E8 

Nejlevnější model v nabídce Vodafonu je absolutně základní smartphone, který vyniká pouze podporou rychlého mobilního internetu v sítích LTE a novým Androidem 7.1. Plastový telefon s velkými rámečky má 5“ displej s nízkým rozlišením 854x480 bodů. Vnitřní výbavu tvoří 1 GB RAM, procesor Snapdragon 210, 8 GB úložiště s podporou paměťových karet a 5Mpx fotoaparát. Samozřejmostí je i podpora volání přes LTE a wi-fi., i když mezi telefony za 2277 korun to standard rozhodně není.

U Vodafonu jsou nejlevnější modely nejúspěšnější, předchůdce údajně patřil pravidelně do top 10 nejprodávanějších mobilů celý rok. Do prodeje půjde v průběhu července.

Vodafone Smart E8 Celo

Vodafone Smart tab N8

Vodafone letos nabídne pouze jeden nový tablet, a to desetipalcový model tab N8. Stejně jako u telefonů je jeho výbava jen základní: HD rozlišení, 2 GB RAM, 16 GB prostoru pro data. Použít lze také paměťové karty s kapacitou maximálně 32 GB. S cenou 4577 Kč je ale relativně zajímavý díky LTE modulu, pokud uživatelé zatouží po tabletu, který se může k internetu připojit kdekoliv. Nabídka čistě datových tarifů navíc není tak nevýhodná jako u těch spojených s hlasovými službami. Zajímavostí je také přítomnost dvou reproduktorů se stereo zvukem a i v tomto případě Vodafone vsadil na Android 7.0, takových tabletů na trhu moc není.

Vodafone Smart tab N8 Celo

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru