Na světě je pět miliard majitelů mobilních telefonů. Část z nich má více než jednu telefonní kartu a jejich počet nejrychleji roste v Indii. Říkají to aktuální data organizace GSMA, která k překročení hranice 5 miliard uživatelů mobilních služeb vydala přehlednou infografiku.

Z dat GSMA vyplývá, že 55 procent uživatelů mobilních služeb žije v asijsko-pacifickém regionu, který zahrnuje vedle Indie a Číny také Japonsko nebo Austrálii. Samotná Čína je největší mobilní trh na světě s 2,765 miliardy uživatelů a 21% podílem na celkovém počtu uživatelů na světě. Na druhém místě je Indie se 14% podílem na globálním trhu, ale s mnohem menší penetrací mobilních přístrojů. Evropa je na tom podobně jako Latinská Amerika nebo Subsaharská Afrika. V každé oblasti je necelých 500 milionů uživatelů mobilů a na celkovém počtu se podílí 9 procenty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru