Odpověď Googlu na iPhone X a 8 přijde za tři týdny, přesně rok po oznámení prvních telefonů se značkou Pixel. Představení Pixelu 2 a Pixelu 2 XL se odehraje v New Yorku. Nové telefony od Googlu nabídnou novou verzi operačního systému Android a fanoušky nejspíše zklamou absencí konektoru pro sluchátka, napovídají tomu uniklé obrázky

Zajímavější bude větší model XL. Ten podle všeho přinese inovovaný design s displejem téměř bez rámečků. Jeho výrobu má na starost LG, takže lze očekávat určitou podobnost s telefonem LG V30. Druhý model vyrobí HTC, které oběma novým Pixelům dodá svou technologii pro ovládání některých funkcí zmáčknutím okrajů telefonu.

Google nejspíše zůstane věrný jednomu snímači, kvalitu softwarovými úpravami s vynikajícím režimem HDR+. „Vyvolání“ digitálních snímků by u nových modelů mohlo využívat i umělou inteligenci, k dispozici bude údajně i optická stabilizace obrazu

Google u druhé generace Pixelů musí přidat. Původní modely zaujaly kvalitou fotografií i rychlostí a plynulým během systému. Design zařízení se ale příliš nepovedl a vysoká byla i pořizovací cena – ta se však letos nejspíše nezmění, i když české ceny by mohly být zajímavější díky vývoji kurzu koruny a dolaru a dolaru a eura.

Google na nový telefon láká krátkým videem, ve kterém upozorňuje na některé nedostatky telefonů, jako je krátká výdrž baterie, omezené úložiště, zahřívání v zátěži, absence aktualizací (což je od Googlu v marketingu nešťastné) nebo pomalé reakce. Odpovědí mají být právě nové telefony.