Microsoft během několika týdnů zpřístupní k testování slibovanou funkci Timeline, která umožňuje přecházet s rozdělanou prací mezi různými počítači a mobilními zařízeními. Jako překvapení si Microsoft připravil ještě větší změnu fungování Windows s předběžným označením Sets (česky Sady).

Cílem aplikačních sad ve Windows 10 je přiblížení práce s aplikacemi tomu, jak uživatelé pracují s webovým prohlížečem. Místo většího počtu oken chce Microsoft různé informace a funkce zpřístupnit v rámci jednoho okna s otevřenými záložkami. Přímo z aplikace Word bude možné otevřít webové stránky či soubory z dalších aplikací sady Microsoft Office (nebo Office 365). Představení nových funkcí na YouTube ukazuje také možnost otevření nedávno používaných aplikací a sdílených souborů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Testovací verze Windows 10 přinese funkci Microsoft Sets - propojení aplikací s jinými.
  • V jednom okně bude moci být propojený třeba Word, prohlížeč Edge či PowerPoint.
  • Stejnou funkci chce Microsoft dostat i do chytrých telefonů s iOS a Androidem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru