Honor v Číně představil nový telefon V10, který je designem i výbavou extrémně blízký výbornému Huawei Mate 10 Pro, respektive jeho variantě Mate 10, která se v Česku neprodává. Vedle nového telefonu ukázal Huawei také připravovanou kopii technologie Face ID od Applu – nechybí ani vlastní obdoba animovaných ksichtíků "Animoji".

Telefon Honor V10 má podle dostupných informací protažený displej s LCD panelem s rozlišením 2160 × 1080 a úhlopříčkou 5,99", moderní procesor Kirin 970 s podporou výpočtů pro umělou inteligenci a podle varianty 4 nebo 6 GB RAM a 64 nebo 128 GB prostoru pro systém a data i s možností použít paměťové karty.

Od Mate 10 a Mate 10 Pro se Honor V 10 bude mírně lišit designem a fotoaparátem – tělo telefonu bude hliníkové, nikoliv skleněné, telefon nebude vodotěsný a objektivy duálního fotoaparátu jsou v levém horním rohu telefonu, čtečka otisků je pod displejem. Ve výbavě telefonu však nechybí sluchátkový konektor, o který Mate 10 Pro přišel. Ve srovnání s řadou Huawei Mate má Honor V10 také menší kapacitu akumulátoru: 3750 mAh proti 4000 mAh, což je stále vysoko nad průměrem.

Zajímavé jsou použité fotoaparáty. Na zadní straně má být kombinace barevného 16Mpx snímače s 20 Mpx černobílým senzorem a optikou se světelností f1.8, tedy o stupeň horší než u Mate. Stejně jako u předchozích Honorů pak chybí optická stabilizace obrazu. Snímací režimy by měly být stejné jako u řady Mate, tedy s podporou umělé inteligence a automatickým rozpoznáním scény. Umělou inteligenci bude využívat i přední kamerka s rozlišením 13 Mpx.

Honor V10 má stejně jako Mate 10 a Mate 10 Pro operační systém Android 8 s uživatelským prostředím EMUI 8. V případě telefonu Honor lze ale očekávat nějaké předinstalované aplikace navíc.

Nově představený telefon Honor V10 se v Evropě bude prodávat nejspíše jako Honor 9 Pro

Nový telefon se podle všeho představí v Evropě příští týden, Honor má na 5. prosince naplánovanou tiskovou konferenci v Londýně. Zatím není jisté, zda se Honor V10 (v Evropě nejspíše pod názvem Honor 9 Pro) začne v dohledné době prodávat i v Česku, kde by konkuroval povedenému, ale dražšímu telefonu Mate 10 Pro. Cena Honoru V10 by přitom byla podobná jako u modelu Honor 8 Pro, tedy patnáct nebo šestnáct tisíc korun, o pět méně než u Mate 10 Pro. Stejně tak není jisté, zda se do Evropy dostanou všechny barevné varianty. Vedle černé, modré a zlaté Huawei ukázal i výraznou červenou variantu.

Nově představený telefon Honor V10 se v Evropě bude prodávat nejspíše jako Honor 9 Pro

Po stopách Applu

Podle informací německého serveru Winfuture.de Huawei jako překvapení oznámil, že má připravenou technologii podobnou novince v iPhonu X. Systém od Huaweie údajně zvládne vytvořit 3D model obličeje se 300 000 body a má umožnit rozpoznání uživatele podobně jako Face ID. Aktuální prototyp zvládne rozpoznat uživatele za 0,4 sekundy, tedy podobně rychle jako Apple. Nejlepší čtečky otisků v nových telefonech Huawei ale zvládají rozpoznat uživatele už za jednu desetinu sekundy.

Nově představený telefon Honor V10 se v Evropě bude prodávat nejspíše jako Honor 9 Pro

Huawei chystá i svou odpověď na Animoji – animované tváře zvířat, které reagují na mimiku uživatele při namlouvání hlasové zprávy. Proti Applu Huawei slibuje i možnost do animace zahrnout jazyk uživatele. Kromě zvířátek Huawei ukázal také možnost přenést mimiku na tváře anime postav. Jako první nabídne novou technologii model Huawei P11 někdy na jaře příštího roku.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru