Prodeje nových televizorů příliš nerostou, protože není na co koukat. Televizní vysílání stagnuje, i FullHD vysílání je omezené jen na placené platformy a svět plný UltraHD obrazu s vysokým kontrastem díky funkci HDR je většině lidí vzdálený. Přesto už nemá smysl kupovat obyčejnou televizi, když ve stejné úhlopříčce už jsou k dispozici stejně levné 4K obrazovky.

Letošní Vánoce podle všeho přinesou drobné povzbuzení pro výrobce televizí. Zájem o větší úhlopříčky i vyšší rozlišení roste díky internetovým službám a videohrám. Největší letošní hit je přitom technologie HDR, která nabízí hezčí a věrnější barvy spolu s větším kontrastem. Ale největší lákadlo je také potenciálně největším zdrojem zklamání – opravdové HDR totiž nabízí jen drahé televize. Výjimky existují, ale levné a přitom skvěle vybavené televize značek, jako je TCL nebo Vizio, se v tuzemsku koupit nedají.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?