Firma Adidas letos v dubnu představila boty s podrážkou, kterou si každý může navrhnout podle sebe. Vyrábí se pomocí 3D tisku, a dokonce za cenu, kterou platíme za masovou výrobu. Belgická návrhářka Jasna Rokegem jde ale mnohem dál: její oblečení mění tvar i barvu, podle toho, jakou má jeho nositel zrovna náladu.

Návrhářčiny šaty díky implantované nanotechnologii, která reaguje na mozkové vlny, odrážejí to, co zrovna prožíváme, jaké emoce námi cloumají a co si v danou chvíli myslíme. Například když chceme být sami, límec se zvedne a zakryje obličej. Když jsme nervózní, šaty problikávají, zatímco v klidu, při dobré náladě, hrají všemi barvami. "Nechci měnit oblečení, ale to, jak o něm lidé uvažují," tvrdí 24letá Jasna Rokegem, jedna z oceněných letošního Světového podnikatelského summitu GES 2017.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.