Přepravní systém hyperloop během posledního testování 15. prosince v Nevadě překonal rychlostní rekord. Společnost Virgin Hyperloop One provedla úspěšný test tlakových uzávěrů a kabina tak nově dosáhla rychlosti 387 kilometrů v hodině.                                   

Společnost tímto překonala předchozí rekord 320 kilometrů v hodině dosažený během testování v srpnu. Cílová rychlost systému hyperloop je 1200 kilometrů v hodině. Jejímu dosažení ale prozatím brání příliš krátký testovací tunel.

 

 

Hyperloop je koncept vysokorychlostní přepravy založený na pohybu přetlakových kapslí v podtlakovém tunelu navržený podnikatelem Elonem Muskem. O realizaci vysokorychlostní přepravy se zajímá několik společností, projekt Virgin Hyperloop One je díky mohutným investicím z celého světa k realizaci nejblíže. 

Hyperloop by se v budoucnu měl dostat i na území České republiky. V Brně mají ve spolupráci se společností Hyperloop Transportation Technologies vypracovávat studii proveditelnosti. Ta ukáže finanční, právní a technickou stránku zavedení systému hyperloop mezi Prahou, Brnem a Bratislavou. Při dosažení cílové rychlosti by cesta mezi Prahou a Brnem trvala 20 minut.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru