Přepravní systém hyperloop během posledního testování 15. prosince v Nevadě překonal rychlostní rekord. Společnost Virgin Hyperloop One provedla úspěšný test tlakových uzávěrů a kabina tak nově dosáhla rychlosti 387 kilometrů v hodině.                                   

Společnost tímto překonala předchozí rekord 320 kilometrů v hodině dosažený během testování v srpnu. Cílová rychlost systému hyperloop je 1200 kilometrů v hodině. Jejímu dosažení ale prozatím brání příliš krátký testovací tunel.

 

 

Hyperloop je koncept vysokorychlostní přepravy založený na pohybu přetlakových kapslí v podtlakovém tunelu navržený podnikatelem Elonem Muskem. O realizaci vysokorychlostní přepravy se zajímá několik společností, projekt Virgin Hyperloop One je díky mohutným investicím z celého světa k realizaci nejblíže. 

Hyperloop by se v budoucnu měl dostat i na území České republiky. V Brně mají ve spolupráci se společností Hyperloop Transportation Technologies vypracovávat studii proveditelnosti. Ta ukáže finanční, právní a technickou stránku zavedení systému hyperloop mezi Prahou, Brnem a Bratislavou. Při dosažení cílové rychlosti by cesta mezi Prahou a Brnem trvala 20 minut.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?