Organizace Consumer Technology Association (CTA), jež pořádá největší světový veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas, vydala studii Innovation Scorecard, podle níž se Česká republika řadí do elitní skupiny zemí označovaných jako Šampioni inovací. Jde o státy, které mají nejlepší podmínky pro rozvoj nových nápadů a výrobků.

Zemí nejlépe vybavenou pro rozvoj inovací je podle CTA Finsko, které exceluje ve většině měřených parametrů. Za ním jsou Velká Británie, Austrálie, Švédsko a USA. České republice patří v žebříčku lichotivé desáté místo před Rakouskem nebo Německem a Izraelem. A třeba Francie se krčí až na nelichotivém 18. místě, přestože se tam každoročně líhne více start-upů než kdekoliv jinde.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.