Bezdrátové wi-fi připojení se dočkalo lepšího zabezpečení. Nový standard WPA3 slibuje vyšší bezpečnost i v případě, že wi-fi není chráněná heslem. Jde například o připojení na úřadech, uvádí Wi-Fi Alliance, která novinku představila na veletrhu v Las Vegas. Zákazníkům bude novinka k dispozici v druhé polovině letošního roku.

Dnes nejrozšířenější šifrování WPA2 je na trhu už 14 let. Následovník WPA3 bude lépe chránit i ty sítě, které jejich provozovatel nebo majitel nezabezpečil heslem s doporučenou délkou nebo takovým, které kombinuje velká a malá písmena.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po čtrnácti letech se připojení wi-fi dočkalo nového standardu zabezpečení.
  • Nástupcem WPA2 je nový standard WPA3. Má přinést vyšší ochranu i pro wi-fi, které nejsou zabezpečené heslem.
  • K vytvoření nového šifrování se rozhodli vývojáři poté, co zjistili, že WPA2 lze obejít.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru