Microsoft má Microsoft 360 a Xbox One, Google nově nabídne alespoň Google One. Nová služba největší internetové firmy slibuje větší kapacitu on-line úložiště, jako bonus ale poprvé nabídne běžným uživatelům přístup ke svým expertům. Po dlouhých letech bude možné získat pomoc s produkty a službami, jako je Gmail, Disk Google nebo Android, přímo od odborníků z Googlu. Doposud nabízela firma uživatelskou podporu pouze firmám v rámci Google Apps.

Představení služby Google One je spojené s oznámením nové struktury předplatného za zvýšení kapacity on-line úložiště, které služby od Googlu sdílí. Nejlevnější nabídkou zůstává i v rámci Google One 100 GB dat za 50 korun měsíčně (1,99 dolarů), zákaznická podpora se týká i této varianty. Novinkou je 200 GB za 75 korun (2,99 dolarů) a zvýšení kapacity z 1 TB na 2 TB u verze za 250 korun (10 dolarů), to představuje zdvojnásobení kapacity, respektive snížení ceny 2 TB na polovinu. Vyšší tarify s kapacitou 10, 20 a 30 TB zůstávají beze změn.

Experti z Googlu budou v USA dostupní v režimu 24/7 formou chatu, přes e-mail i přes telefon. V dalších zemích se provozní doba a možnosti kontaktování uživatelské podpory mohou lišit. Google však upozorňuje, že to může nějakou dobu trvat a i stávající zákazníci, kteří si platí větší úložiště, se dočkají převedení na službu Google One během následujících měsíců.

Google One

Zdroj: Google

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru