Hudba podle Applu musí hrát ze sluchátek stejné značky. Firma, která za převzetí výrobce módních sluchátek Beats zaplatila tři miliardy dolarů, plánuje posílit nabídku luxusnějších hudebních produktů pod vlastní značkou. Podle informací agentury Bloomberg chystá Apple highendová sluchátka "přes uši", novou generaci plně bezdrátových sluchátek AirPods i vylepšenou variantu chytré reprosoustavy HomePod.

Vedle mírně vylepšené verze AirPods, která by se měla ukázat už letos s představením nových iPhonů, pracují inženýři Applu na další generaci, která nabídne aktivní rušení okolního hluku a ochranu sluchátek před vlhkostí a prachem. AirPods s novými funkcemi, které mohou zahrnout i biometrické senzory, se mají začít prodávat v průběhu příštího roku.

Ve stejném období chce Apple údajně uvést na trh také sluchátka typu over-ear, tedy s velkými náušníky kolem uší. Hlavním lákadlem zatím nepojmenovaného modelu má být studiová kvalita zvuku. Tato sluchátka měla být k dispozici už letos, ale podobně jako u AirPods, HomePodu nebo bezdrátové nabíječky Apple narazil na technické problémy, které si vyžádaly posun zahájení prodeje.

Reportér Bloombergu Mark Gurman informace získal od několika lidí seznámených s plány Applu. Informace zveřejněné Bloombergem se obvykle potvrdí. Gurman také zjistil, že Apple připravuje nový HomePod, který by mohl zvýšit zájem o tento typ produktu. Pomoci v tom má vedle designových změn také přesun výroby pod křídla Foxconnu, který pro Apple vyrábí většinu zařízení. 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru