Apple na podzim údajně představí hned tři nové modely iPhonů, které se pochlubí novými barvami, rozměry a v případě nejdražší varianty s 6,5“ obrazovkou také možností práce se dvěma telefonními kartami najednou – poprvé v historii firmy. Důvěryhodné informace o připravovaných iPhonech získal uznávaný analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities.

Vedle současného iPhonu X s novou vnitřní výbavou má Apple připravovat levnější variaci tohoto modelu s 6,1“ LCD obrazovkou s výřezem pro senzory systému FaceID a nový „iPhone X Plus“. Větší model iPhonu s 6,5“ obrazovkou s AMOLED panelem by se měl prodávat za 1000 dolarů, iPhony s LCD obrazovkami budou levnější, podobně jako byl levnější iPhone 8 a 8 Plus.

Všechny varianty iPhonu mají být dostupné v nových barvách. Modely s AMOLED obrazovkami budou konzervativnější – k bílé a černé přibude u zákazníků Applu populární zlatá. Levnější verze budou barevnější, vedle šedé a bílé má kalifornská firma prodávat také červené, modré a oranžové provedení.

Server 9to5mac, který tradičně přináší exkluzivní informace od Ming-Chi Kua, připravil i maketu nových barev levnějších iPhonů přebarvením stávajícího iPhonu X – od něj se ale levnější modely mají lišit jednoduchým fotoaparátem.


Stejně jako u všech neoficiálních informací o připravovaných produktech je nutné k nim přistupovat s rezervou – i Ming-Chi Kuo se mýlí. Analytická hvězda naposledy předpovídala představení nových macbooků na konferenci WWDC, Apple ale žádný nový hardware neukázal. Vzhledem k relativně blízkému oficiálnímu představení nových iPhonů je ale méně pravděpodobné, že by se výrazně měnily základní parametry telefonů, informace o podpoře dual SIM tak pravděpodobně udělají radost uživatelům, kteří mají oddělené soukromé a pracovní telefonní číslo.

Související

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru