Apple na podzim údajně představí hned tři nové modely iPhonů, které se pochlubí novými barvami, rozměry a v případě nejdražší varianty s 6,5“ obrazovkou také možností práce se dvěma telefonními kartami najednou – poprvé v historii firmy. Důvěryhodné informace o připravovaných iPhonech získal uznávaný analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities.

Vedle současného iPhonu X s novou vnitřní výbavou má Apple připravovat levnější variaci tohoto modelu s 6,1“ LCD obrazovkou s výřezem pro senzory systému FaceID a nový „iPhone X Plus“. Větší model iPhonu s 6,5“ obrazovkou s AMOLED panelem by se měl prodávat za 1000 dolarů, iPhony s LCD obrazovkami budou levnější, podobně jako byl levnější iPhone 8 a 8 Plus.

Všechny varianty iPhonu mají být dostupné v nových barvách. Modely s AMOLED obrazovkami budou konzervativnější – k bílé a černé přibude u zákazníků Applu populární zlatá. Levnější verze budou barevnější, vedle šedé a bílé má kalifornská firma prodávat také červené, modré a oranžové provedení.

Server 9to5mac, který tradičně přináší exkluzivní informace od Ming-Chi Kua, připravil i maketu nových barev levnějších iPhonů přebarvením stávajícího iPhonu X – od něj se ale levnější modely mají lišit jednoduchým fotoaparátem.


Stejně jako u všech neoficiálních informací o připravovaných produktech je nutné k nim přistupovat s rezervou – i Ming-Chi Kuo se mýlí. Analytická hvězda naposledy předpovídala představení nových macbooků na konferenci WWDC, Apple ale žádný nový hardware neukázal. Vzhledem k relativně blízkému oficiálnímu představení nových iPhonů je ale méně pravděpodobné, že by se výrazně měnily základní parametry telefonů, informace o podpoře dual SIM tak pravděpodobně udělají radost uživatelům, kteří mají oddělené soukromé a pracovní telefonní číslo.

Související

 

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru