Zákazníky amerického maloobchodního řetězce Walmart v arizonském městě Chandler sveze do obchodu a zpět samořídící dodávka Chrysler Pacifica z projektu Waymo od Googlu. Vybranou skupinu zákazníků poveze klimatizovaný automobil z domova přímo k obchodu, kde jim zaměstnanec firmy předá jejich objednané potraviny. Ve středu o tom informovala CNN.

Jedná se o další příklad spojenectví Walmartu a Googlu proti Amazonu, který nedávno představil dodávku potravin do dvou hodin zdarma.

Od autonomních vozidel se do budoucna očekává snížení cen dopravy, někteří experti si tedy myslí, že obchody v budoucnosti rády zaplatí za to, že k nim zákazníci přijedou.

Prozatím se projektu zúčastní pouze 400 lidí v programu projektu Waymo ve městě Chandler a ani Walmart, ani Waymo nechtějí říct, zda bude program rozšířen ostatním zákazníkům ve městě nebo do jiných měst.

Stát Arizona, ve kterém se Chandler nachází, podporuje rozvoj samořídících vozidel a do svého státu s radostí vítá firmy, které tuto technologii vyvíjejí. Několik místních obchodů již oznámilo, že budou využívat dodávky Waymo na přepravování svých zákazníků a autobazar AutoNation ve Phoenixu bude nabízet možnost přepravování v dodávkách Waymo místo půjčení aut.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru