Jít si koupit auto s hotovostí na účtu není úplně příjemná zkušenost. Prodejcům vozů nejde ani tak o "střelení" auta, ale o provizi ze spotřebitelských úvěrů, které si zákazníci na nové auto "s velkou slevou" vezmou. Od prodejců aut se učí i prodejci telefonů, počítačů, televizí a další techniky. Vedle prodeje na úvěr proto nabízejí i pojištění proti krádeži nebo náhodnému poškození a krádeži a prodlužování záruky.

Pojištění je ze svého principu sázka na to, že se vám stane něco špatného. Pokud ano, "vyhrajete" pojistné plnění a rozbití mobilu nebo televize tolik nebolí. Když se pojištěnému zařízení nic nestane, pomůžete pojišťovně k zisku. Na tom není nic špatného. U elektroniky, která je náchylná k vypadnutí z ruky nebo jiné úhoně, je logicky lákavá.

Celý systém pojištění má ale jednu neměnnou konstantu – musí být pro pojišťovny ziskový. V praxi to znamená spoustu omezení, podmínek a pravidel, které cestu k náhradě škody komplikují. Prodejci elektroniky i pojišťovny mohou jejich existenci hájit tím, že všechna kritéria jsou jasně popsaná v pojistných podmínkách. Takové dokumenty čte málokdo, a tak jsme to udělali za vás. Moc pěkné čtení to není, a nepomáhá ani ujištění Alzy nebo Datartu, že v 80 až 90 procentech případů dostanou zákazníci od pojišťovny odškodnění. Samozřejmě menší, než byste čekali.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru