Hasič v blikajícím obleku namíří rukavici měřící teplotu do místnosti před sebou a informace posílá na tablet veliteli zásahu. Takto by již brzy mohly vypadat zásahy nejen českých hasičů, a to díky speciálním oblekům, ke kterým lze připojit i chytré boty a rukavice.

Třívrstvý zásahový oblek od české firmy Vochoc dokáže měřit teplotu vnějšího prostředí i uvnitř obleku, dále dokáže měřit vlhkost a také detekovat přítomnost výbušných a jedovatých plynů. Všechny tyto informace předává buď samotnému hasiči nebo do tabletu veliteli zásahu pomocí radiové sítě.

"Velitel zásahu může mít v aplikaci na svém tabletu až 12 hasičů a online sledovat parametry prostředí, ve kterém se nacházejí," vysvětluje doktor Petr Kašpar z Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni, která s firmou na vývoji technologie spolupracovala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru