Každé zařízení s operačním systémem Android a se službami od Googlu bude alespoň dva roky od zahájení prodeje dostávat aktualizace. Google po letech váhání mění pravidla, která budou muset dodržovat výrobci telefonů i tabletů. Nově budou mít povinnost vydávat bezpečnostní aktualizace tak, aby se k uživatelům dostaly nejpozději 90 dní od jejich zveřejnění Googlem.

Podle dokumentů, které získal server The Verge, platí tato pravidla pro všechna zařízení, která vstoupila na trh po 31. lednu 2018 a prodalo se jich více než 100 tisíc uživatelů. Na konci července už na nový model bezpečnostních aktualizací přistoupilo 75 procent výrobců, od 31. ledna 2019 bude Google vyžadovat stoprocentní plnění závazků plynoucích z nových smluvních podmínek.

Google po producentech telefonů vyžaduje během prvního roku po uvedení produktu na trh alespoň čtyři bezpečnostní aktualizace, a i v dalším období musejí mít telefony a tablety s Androidem k dispozici opravy bezpečnostních chyb objevených před více než 90 dny.  

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru