Pro většinu lidstva není důležitější zařízení. Chytré telefony ovládají stále větší díl času svých uživatelů. V roce 2018 už to byly v průměru tři hodiny každý den. Za poslední dva roky se doba strávená koukáním na displej mobilu prodloužila o polovinu.

Důležitost mobilních telefonů podporují i další čísla získaná analýzou dat z více než 700 tisíc mobilních aplikací, které provozují zákazníci společnosti App Annie včetně Applu, Googlu nebo Electronic Arts.

Podle zprávy The State of Mobile 2019 si uživatelé během loňského roku stáhli 194 miliard aplikací, téměř polovinu stažení přitom provedli uživatelé v Číně. Počty stažení i růst obratu táhnou vzhůru "rozvojové" trhy v čele s Čínou, která má potenciál dále růst zejména v menších městech a na venkově. Populace velkých měst označovaných jako Tour 1 a Tour 2 má chování i útraty srovnatelné s průměrem USA.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru