Na YouTube se stále daří obsahu, který zobrazuje mladé dívky a děti v sexualizovaném kontextu. Internetový server z takových videí, které mají statisíce i miliony zhlédnutí, těží díky zobrazované reklamě. Na přetrvávající problém, který v minulosti přiměl Google k zavedení nových pravidel, nyní upozorňuje youtuber Matt Wattson v sérii videí a článek britské verze serveru Wired.

Skutečnost, že fotografie a videa malých dětí v plavkách nebo jiném odhalujícím oblečení lákají sexuální devianty, není překvapivá. YouTube však díky nastavení umělé inteligence, která doporučuje další videa ke zhlédnutí, vytváří ideální podmínky pro beztrestné šíření nevhodného obsahu. Už po několika kliknutích na doporučená videa YouTube diváky zásobuje odkazy na "populární" videa, která ukazují polonahé děti, jak dělají rozštěpy nebo cucají nanuky.

Uživatele, kteří se zajímají o mladé dívky, pak navádí i automatické doplňování ve vyhledávání. K. G. Orphanides ze serveru Wired uvádí jako příklad dotaz "twister girl", ke kterému YouTube doplňuje "little girl twister in skirt". Vyhledaná videa tak zobrazují dívky v sukních, které hrají společenskou pohybovou hru Twister.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru