Česká republika a Slovensko, Velká Británie, Řecko, Litva, Estonsko a Japonsko mají sobotní hlavní stránku vyhledávače Google v netradiční úpravě. Google ke 195. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany připravil slavnostní podobu svého loga označovanou jako doodle. Místo jednoduché kresby jde ale o animovaný projekt založený na symfonické básni Vltava.

Americký animátor Nate Swinehart inspirovaný dvanáctiminutovou skladbou, která zvukem vykresluje tok nejdelší české řeky od obou pramenů až po splynutí s Labem, vytvořil "doodle" dlouhý 99 sekund. Doodle obsahuje i obrázky Prahy a samotného Smetany, coby dirigenta. Zatímco animace trvá oněch 99 sekund, na webu Google.com se opakuje, dokud se zájemcům nepřehraje celá Vltava v podání orchestru neziskové organizace musopen.org.

Podle dat z archivu speciálních log Googlu je připomínka Smetanova výročí teprve 13. "českým" doodlem v historii a prvním, který má větší než lokální dopad, zbylé doodly se zobrazovaly pouze českým, maximálně také slovenským uživatelům Googlu.

Prvním speciálním logem Googlu pro české uživatele bylo v roce 2010 zobrazení českého vítěze soutěže o návrhy netradičních log. Přímo ze strany Google byla prvním pokusem připomínka voleb v lednu 2013. Jen o měsíc později dostal vlastní doodle i Josef Kajetán Tyl. Nejvíce pozornosti zatím vyvolala připomínka půlstoletí od objevení zapomenutého českého génia Járy Cimrmana, ceduli s grafickými návrhy střelených vynálezů, jako je koště pro vymetání rohů nebo špacírka s uchem na přenášení, vytvořil také Nate Swinehart. K Česku ho poutá rodinná historie ze strany jeho matky.

Vůbec prvním alternativním logem Googlu byla připomínka, že zakladatelé odjeli na festival Burning Man už v roce 1998. Primitivní kresba uživatele pobavila a to dalo vzniknout novému trendu. První animovaný doodle vznikl na počest Isaaca Newtona v roce 2010 a obsahoval padající jablko. Většina doodlů je jednorázová, Google ale pravidelně připomíná tradiční svátky, jako jsou Vánoce, Nový rok, Den matek, Svátek svatého Patrika nebo Halloween.