Vybraná média ve Spojených státech dostala od Applu pozvánky na tiskovou konferenci, která proběhne 25. března v 10 hodin kalifornského času (6 hodin večer našeho času). Na pozvánce je kromě loga firmy, času a adresy pouze slovní spojení "it’s show time", tedy "představení začíná".

Od jarní akce Applu se čeká představení nových základních modelů iPadů, spekuluje se i o druhé generaci bezdrátových sluchátek Airpods nebo o bezdrátové nabíječce AirPower, či dokonce o oživení značky iPod, tedy multimediálních přehrávačů bez funkcí telefonu. Odkaz na existenci nových iPodů se objevil v nejnovější verzi iOS.

Hlavní roli však budou nejspíše hrát služby – nabídka předplatného novin a časopisů a snad i bájná služba, která pod značkou Applu nabídne konkurenci pro Netflix a další on-line videopůjčovny. U novin a časopisů Apple údajně chce nabízet za 10 dolarů měsíčně přístup k několika různým novinám a časopisům, které mají placený obsah. Firma však údajně narazila na problémy při vyjednávání s velkými americkými deníky, které chtěly větší podíl než 50 procent z částky, kterou uživatelé zaplatí.

U konkurence pro Netflix se spekuluje o tom, že Apple oficiálně novou službu oznámí, ale spustí ji nejdříve v létě, až bude mít k dispozici dostatek obsahu včetně exkluzivních seriálů, které už mají určené obsazení, ale informace o průběhu natáčení chybí.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru