Když Apple představil nejnovější verzi hodinek Apple Watch, hlavní novinkou byla schopnost hodinek vypracovat elektrokardiogram. I starší verze hodinek ale dokážou odhalit fibrilaci srdečních síní, jednu z nejčastějších podob srdeční arytmie. Apple nyní zveřejnil výsledky rozsáhlé studie vypracované lékařskou fakultou Stanfordovy univerzity, která prokazuje užitečnost nositelné elektroniky při odhalování potenciálních zdravotních problémů.

Do studie, která zkoumala přesnost měření fibrilace srdečních síní od listopadu 2017 do 31. ledna 2019, se zapojilo 400 tisíc uživatelů Apple Watch v USA prostřednictvím specializované mobilní aplikace. Pouze půl procenta z nich obdrželo notifikaci o potenciální arytmii. V 84 procentech případů kontrolní měření prokázalo, že v okamžiku upozornění skutečně došlo k fibrilaci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru