Česko-slovenský projekt Beat Saber, v němž se hráči mění v rytíře jedi máchající mečem proti hudebním blokům, je nejlepší hrou roku podle hlasování samotných herních vývojářů i redaktorů herních médií v anketě Česká hra roku. Globální hit, který se jako první česká hra prodával i v balíčku s příslušenstvím pro PlayStation 4, porazil hlavního favorita Kingdom Come: Deliverance.

Tým Dana Vávry z Warhorse Studios si ze slavnostního večera odnesl tři ocenění – za herní design, technologické řešení a jako nejlepší hru roku jej ocenili populární čeští youtubeři. Poslední z hlavních cen, za audiovizuální zpracování, získala půvabná hříčka Chuchel studia Amanita Design.

Související

Do síně slávy české herní scény pak odborná porota uvedla bratry Smutné, Tomáš Smutný ocenění přijal i za svého zesnulého bratra Eduarda. Jména obou bratrů jsou spojená s prvními českými mikropočítači od průmyslových řídicích strojů JPR až po osmibitový počítač ONDRA, který vznikl jako kopie slavného Sinclairu YX-81 a liberecká Tesla ho vyrobila několik set až několik tisíc exemplářů. Tomáš Smutný je spojený i přímo s videohrami – v osmdesátých letech minulého spojení opravoval a později i vyráběl videoherní automaty na mince, které byly pro tehdejší mládež často prvním i jediným setkáním s počítačovou zábavou.

Výsledky ankety Česká hra roku 2018 se citelně liší od výsledků veřejného hlasování Ceny hráčů 2018, k jejichž vyhlášení došlo v polovině března. V hlasování českých hráčů uspěly hlavně zahraniční tituly v čele s God of War. Kingdom Come: Deliverance získalo ocenění za nejlepší hru pro PC, nejlepší hru na hrdiny a nejlepší česko-slovenskou hru roku. Beat Saber získal ocenění jako překvapení roku.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru