Po 10 týdnech kvalifikačních zápasů mezi 40 miliony soutěžících v pátek v New Yorku začne finále Světového poháru v počítačové hře Fortnite vydavatele Epic Games. Podle pořadatelů trhá turnaj rekordy v počtu přihlášených, pozornost ale vzbudila rekordní částka, kterou si účastníci finále rozdělí mezi sebou: 30 milionů dolarů (687 milionů korun). Informoval o tom server Independent.

Jedná se o nejvyšší částku, o kterou se kdy finalisté e-sportu utkali. Všichni hráči, kteří se kvalifikovali do finále, vyhrají z obnosu svůj podíl. Na vítěze sólové soutěže čekají tři miliony dolarů (68 milionů korun), nejhůře umístěný hráč finále získá 50 tisíc dolarů (milion korun).

Fortnite má celosvětově přes 250 milionů registrovaných uživatelů. Hráči mají ve hře, uvedené na trh v roce 2017, za úkol přežít s pomocí zabíjení protivníků i stavění úkrytu. Hra rychle získala popularitu, když do ní vývojáři zakomponovali režim Battle Royal. V něm mezi sebou bojují hráči do té doby, dokud v neustále se zmenšující aréně nezůstane jen jeden.

Související

O rekord ve vyplaceném obnose může Fortnite připravit neméně populární počítačová hra Dota 2, jejíž turnaj se koná v srpnu v čínské Šanghaji. Podle pořadatelů už celkový obnos připravený pro finalisty překonal 30 milionů dolarů a do začátku turnaje se ještě očekává jeho zvýšení. Finalisté obou videoherních turnajů si tak rozdělí částku vyšší než například v golfovém turnaji Masters.

Fortnite obzvlášť pro dospívající funguje i jako sociální síť, ve které spolu mohou hrát a komunikovat. Hra je v režimu Battle Royale přístupná na všech zařízeních zdarma, hráči si ale mohou dokoupit lepší vybavení nebo takzvané emotes, díky kterým jejich postavičky tančí nebo dělají jiná zábavná gesta.

Podle agentury DPA společnost Epic Games vydělala za minulý rok přes 2,4 miliardy dolarů (téměř 55 miliard korun), zejména díky nákupům ve hře.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru