Provozovatelé satelitní a kabelové televize lákají v těchto dnech nové zákazníky na heslo: "Televize, jak ji znáte, končí, pořiďte si naši službu, ta je bez starostí." Cílí tak na lidi, kteří se obávají první digitalizace televizního vysílání. I když Česko už prošlo přechodem z analogového na digitální vysílání, od ledna přijde další změna, na kterou je třeba se připravit. Nemusí to ale znamenat ani nákup nového televizoru, ani placení například za UPC nebo Skylink.

Operátoři placeného vysílání ve svém varování o změnách tak úplně nelžou. Už 27. listopadu 2019 začne vypínání stávajících televizních programů vysílaných "vzduchem" na technologii DVB-T. Televize tak už podruhé uvolňuje prostor pro stále náročnější mobilní datové sítě a v principu jde o podobnou situaci jako před deseti lety.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Otakar Schon 23.10.2019 16:53
Nahrávat jeden kanál a přhrávat jiný, popřípadě nahrávat ze dvou multiplexů najednou umí takzvané duální tunery, na trhu jich pár je. Osobní zkušenost ale nemám s žádným
Karel Benda 23.10.2019 09:42
Znáte prosím nějaký STB, který umí současně nahrávat z vysílání a přehrávat z archivu již zaznamenaný pořad? Případně nové modely TV? Moje staré Sony Bravia to umí, ale bohužel např. některé nové modely LG s DVB-T2 to neumí? Děkuji
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru