Téměř dva roky po první návštěvě veletrhu CES v Las Vegas může zakladatel start-upu Sense Arena Bohdan Tetiva slavit. Simulátor hokejového tréninku, který využívá systém virtuální reality HTC Vive, se po české extralize prosadil i v NHL, u Vegas Golden Knights. Nováček nejprestižnější hokejové ligy na světě ve středu uvedl do provozu virtuální tréninkové centrum ve svém druhém stadionu City National Arena.

Sense Arena nabízí virtuální hokej, který slouží k přípravě hokejových hráčů od juniorských kategorií. Vedle střelby a přihrávek nabízí herní scénáře, které vyžadují rychlé reakce a zpracování puku, nastavit lze i situace, které v reálném hokeji nastávají jen výjimečně. Hokejisté pak mohou na méně obvyklé situace trénovat podobně, jako trénují piloti dopravních letadel.

VGN SenseArena

Sense Arena využívá systém HTC Vive, který vedle speciálních ovladačů umí ve virtuálním prostoru přesně sledovat i speciální senzory, které lze připevnit na reálnou hokejku. Ve spojení s umělým ledem, na kterém se hráči mohou pohybovat ve svých bruslích, nabízí celý systém intenzivní trénink.

Související

Do Sense Areny investoval i David Pastrňák, pravé křídlo týmu Boston Bruins, který tento týden vstřelil unikátní gól v utkání proti Torontu. Sense Arena spolupracuje i s Patrikem Eliášem, který v NHL odehrál 20 sezon v dresu New Jersey Devils a možnosti Sense Areny předváděl i na letošním ročníku veletrhu CES v lednu, kde jsme si mohli hokejovou virtuální realitu vyzkoušet v praxi.

Vegas Golden Knights si od simulátoru s virtuální realitou slibují pomoc při tréninku nových talentů i možnost nabídnout fanouškům příležitost vyzkoušet si pocit hokejového útočníka na ledu. Pro Sense Arenu jde o průlom, první instalaci ve spolupráci s týmem NHL. Při vyjednávání kontaktů pomohly i zkušenosti z Česka, kde virtuální realitu používá extraligový tým Bílí tygři z Liberce.

Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru