Americká technologická společnost Apple v pátek spouští novou streamovací službu Apple TV+, která má konkurovat mimo jiné on-line poskytovateli filmů Netflix nebo HBO GO. Firma uvedla, že službu rozjíždí s měsíčním rodinným předplatným 4,99 dolaru (114,20 korun), v Česku činí 139 korun. Konkurenční HBO GO stojí v Česku od 129 korun měsíčně, nicméně od listopadu zdraží na 159 korun měsíčně a streamovací služba Netflix se v Česku dá pořídit od 199 korun měsíčně.

Apple je odhodlaný vsadit v Apple TV+ na vlastní tvorbu. Na úvod představuje seriál The Morning Show s Jennifer Anistonovou v hlavní roli a seriálové sci-fi drama See. Šéf společnosti Tim Cook v září slíbil, že každý, kdo si pořídí zařízení od Apple, včetně iPhonu, iPadu nebo počítačů, dostane roční předplatné zdarma.

Podle informací firmy je Apple TV+ dostupná ve více než 100 zemích a oblastech. Pořady Apple Originals budou otitulkované nebo nadabované do téměř 40 jazyků a budou obsahovat skryté titulky nebo titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. Seriály a filmy v Applu TV+ budou v osmi jazycích dostupné i se zvukovými popisy.

Společnost uvádí, že v Applu TV+ lze streamovat původní pořady Apple Originals bez reklam a na vyžádání. Slibuje rovněž, že každý měsíc bude v Applu TV+ uvádět nový původní obsah.

Související

Předplatné zahrnuje přístup až pro šest členů rodiny v rámci Rodinného sdílení. Každý může sledovat vysílání na svém vlastním zařízení se svým osobním Apple ID. Není tedy nutné dělit se o jeden uživatelský účet a jedno heslo. Jedno předplatné umožňuje streamování až na šesti zařízeních najednou.


 

OPRAVA 1. 11. 2019, 10:58: V textu a titulku jsme uvedli, že Apple TV+ bude dražší než služba HBO GO, ta nicméně koncem listopadu zdražuje. Po zdražení bude Apple TV+ levnější.

Související

Komentáře ke článku

Jan Merta 01.11.2019 07:50
HBO GO zdražilo na 159,- Kč / měsíc...
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru