Už je to tady. Návrat do kanceláří. Velké téma otevírání ekonomiky se projevuje i ve světě technologií a přístupy firem se logicky liší. Twitter se v podstatě mění na rozptýlenou firmu. Většina zaměstnanců ani po skončení stavu nouze nebude muset naběhnout do kanceláří. Kdo bude chtít a jeho práce nevyžaduje fyzickou přítomnost, bude moct navždy pracovat z domova. Twitter tak ušetří na pronájmech kanceláří, kafi a svačinkách, zaměstnanci získají klidně dvě hodiny času za den, které by strávili dojížděním. 

Protipólem Twitteru je Apple. I nejhodnotnější firma na světě se naučila pracovat z domova, což muselo být těžké vzhledem k tomu, jak tajnůstkářský Apple je při vývoji nových produktů a nakolik si hlídá své inženýry. I tak chce Apple vrátit zaměstnance do kanceláří co nejrychleji a už s tím začal. Apple otevřel první Apple Story, i když plán na otevření prodejen v Itálii prozatím odložil. 

Návrat zaměstnanců do kanceláří už začal v některých regionech a na konci května a počátkem června se výrazně rozšíří. V červenci by pak měli do kanceláří zamířit zaměstnanci Applu i v New Yorku, Los Angeles nebo San Diegu. Podle informací Bloombergu se návrat do kanceláří v první řadě týká týmů, které přímo pracují na vývoji nových produktů. Stejně jako v jiných firmách hrozí, že se některé produkty plánované na letošní rok opozdí. Obavy panují i u stěžejních zařízení s nakousnutým jablkem – nových iPhonů, které mají přinést nový design i podporu sítí 5G.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru