Vytvořit si vlastní internetovou stránku od A po Z zvládne brzy i naprostý laik. Nová umělá inteligence od společnosti OpenAI už dokáže velmi brilantně používat nejen klasický jazyk, ale i jazyk vývojářů. Stačí napsat: vytvoř růžové tlačítko Vstoupit - a GPT-3 ho pro vás naprogramuje. Kromě toho umí psát povídky, básně či eseje lenivým studentům tak dokonale, že to ani učitelé nepoznají. Stejně jako lidé, z jejichž příspěvků dává dohromady svá díla, se ale ani umělá inteligence nedokáže vyhnout rasismu. I přes své chyby je však GPT-3 v současné době nejfunkčnějším jazykovým modelem všech dob. Je tvořen 175 miliardami parametrů, což jsou hodnoty, které se umělá neuronová síť snaží během jednotlivých procesů optimalizovat. Pro srovnání, donedávna největší jazykový model Turing NGL od Microsoftu se skládá ze 17 miliard parametrů.  

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru