Dělit se je správné. Alespoň rodiče, ti rozumní, dětem vštěpují jako jednu ze zásad, že je lepší se podělit o jablíčko, zmrzlinu... nebo o starosti. Jiné organismy to s dělením mají jinak, například naidky chobotnaté se dělením rozmnožují. A u firemních organismů se dělením chrání hospodářská soutěž. Je to aktuální téma, protože velké technologické firmy jsou na pokraji dělení. Některé to dělají samy, jiným tím vyhrožují zákonodárci.

Americký Kongres vydal rozsáhlou vyšetřovací zprávu, která zkoumala Amazon, Apple, Facebook a Google kvůli podezření ze zneužívání dominantního postavení. I přes rozpory mezi demokraty a republikány jsou výsledky jednoznačné. Všechny čtyři zkoumané společnosti porušují pravidla hospodářské soutěže a bude s tím nutné něco udělat. Podle předsedy komise pro antimonopolní a obchodní právo Davida N. Cicillineho není pochyb, že "je potřeba, aby Kongres a úřady zaměřené na ochranu hospodářské soutěže provedly zásahy, které obnoví konkurenční prostředí, povzbudí inovace a zajistí rozvoj demokracie".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru