CzechPointy si v tichosti pořídily docela užitečnou novou funkčnost: možnost ověřit si po internetu, zda nějaký konkrétní dokument půjde autorizovaně konvertovat. Samozřejmě jde o konverzi dokumentu z jeho elektronické podoby do podoby listinné, které se na CzechPointech říká také „červená konverze“. Proti ní, jen pro pořádek, stojí „zelená“ konverze, tedy převod z listinné do elektronické podoby.

Problém je v tom, že podmínkou „červené konverze“ z elektronické do listinné podoby je platnost elektronického podpisu (či elektronické značky) na elektronickém dokumentu. Tu si můžete ověřit sami a dopředu, ještě než se na CzechPoint vydáte. Ale to znamená, že to musíte umět, což není úplně triviální. A hlavně: i když to umíte, nemusíte nutně dospět ke stejnému výsledku jako samotný CzechPoint.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Než půjdete na CzechPoint s žádostí o konverzi nějakého dokumentu z elektronické do listinné podoby, vyzkoušejte si nejprve po internetu a zcela zdarma, zda je konverze vůbec možná.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru