Zprávy ve dvanáct a v devatenáct, od osmi film a k tomu dohadování s dětmi, které se ve stejný čas chtějí dívat na Barvu kouzel z Pratchettovy Zeměplochy. Tradiční sledování televize se čtvrthodinovými reklamními bloky je peklo a v současných podmínkách, kdy jsou lidé zavření doma, je to mnohem horší.

Je logické, že i v konzervativním Česku v takovém prostředí roste popularita IPTV, sledování televize přes internet. Proti digitální televizi šířené vzduchem něco stojí, potřebuje připojení k internetu, ale výhody jsou nepřehlédnutelné. Tím největším plusem internetové televize je vedle možnosti pustit si oblíbené pořady jindy, než je dramaturgie naplánovala, právě přeskakování reklamy. Možnost sledovat českou televizi v celé EU byla také fajn, jen ji aktuálně ocení málokdo.

Na trhu působí desítky různých služeb, které nabízejí více televizních kanálů, než se jich vejde do omezeného přenosového pásma DVB-T2. Internetové televize mají navíc většinu stanic s obrazem ve vysokém rozlišení. Cena sledování televize přes internet a efektivně bez reklam reálně začíná na nule, s kompletní nabídkou prémiových programů ale může stále ještě vyskočit na více než tisíc korun. Dobře vybrat je proto důležité, a my jsme si proto posvítili na devět největších internetových televizí v Česku. 

Tento článek patří do placené sekce.

Pro vás jej odemknul někdo, kdo má předplatné.


Pokud budete předplatitelem, budete moci stejným způsobem odemykat placené články i pro své přátele.
A získáte i řadu dalších výhod.

Nějakou variantu příjmu televize přes internet nabízejí v podstatě všichni poskytovatelé internetu. A na digitální televizi se vrhnul i Skylink jako největší poskytovatel satelitní televize nebo Telly. Pod novým názvem se skrývá dřívější DigiTV, tedy další poskytovatel satelitních služeb, který se přeorientoval na internetový byznys.

Skylink se od ostatních služeb liší tím, že internetovou televizi dává uživatelům satelitních služeb jako bonus v ceně, což prakticky znamená možnost sledovat televizní vysílání na dvou zařízeních zároveň.

Slevy a výhodné nabídky s televizí ale dávají svým zákazníkům i poskytovatelé internetových služeb. Pro ty je "triple-play" zaklínadlem už nějakých dvacet let. Průkopníkem spojení telefonních služeb, internetu a televize bylo v Česku UPC a další kabeloví operátoři, kteří začali s poskytováním televizních služeb, a poté svoje kabelové rozvody použili k nabídce rychlého internetu. S rozvojem sledování videa po internetu i kabeloví operátoři začali nabízet "internetovou televizi", protože s ní lze dělat větší kouzla. Od počátku kombinovaných telekomunikačních služeb přitom platí, že čím více služeb jedné firmy zákazník používá, tím větší dostává slevu.

Do extrému tento vývoj dostalo O2, které při představení nových internetových tarifů s "kovovými" názvy přidalo bonus v podobě televize "zdarma". V rámci měsíčního poplatku za internetové připojení nabízí alternativu k příjmu televize vzduchem. Speciální balíček O2TV Modrá obsahuje jen volně šiřitelné programy, chybí tedy největší lákadlo O2TV v podobě prémiových sportovních programů. Ceny aktuálně platných internetových balíčků vzrostly proti předchozím tarifům o 50 korun, výjimkou je jen ten nejnižší, který zůstal stejný.

Nový set top box pro službu O2TV zvládne i vysílání ve 4K rozlišení
Nový set-top-box pro službu O2TV zvládne i vysílání ve 4K rozlišení.
Foto: Otakar Schön

U největšího telekomunikačního operátora v zemi a zároveň největšího poskytovatele IPTV služeb však stále platí pravidla orientálního bazaru, a tak není problém cenu dostat o třetinu níž. Stačí požádat o ukončení smlouvy a telefonní hovor z retenčního oddělení. A popravdě 100mbit xDSL připojení se základními televizními programy s přeskakováním reklam za 450 korun měsíčně není špatná nabídka. Ostatní členové oligopolu fungují stejně, jen základní televizní balíček nenabízejí "zdarma".

U menších poskytovatelů internetu se dá televize s desítkami programů, v podstatě těch volně šířených, pořídit s přibližně stokorunovým příplatkem proti samotné ceně připojení. Podobné je to se zvýhodněnými nabídkami T-Mobilu a Vodafonu, u vyšších televizních tarifů jsou slevy televizních balíčků trochu vyšší. Například u Vodafone stojí nejvyšší balíček televizních služeb při využívání pevného internetu červeného operátora o 300 korun méně, 600 místo 900 korun.

Při srovnání služeb jsme se soustředili na nejlevnější běžně dostupné tarify, ty mají nejlepší poměr ceny a výkonu. Výjimkou jsou populární sportovní programy, tam ale platí jednoduché pravidlo – nejvíce sportů má O2TV díky exkluzivním licencím. Pro příležitostné fanoušky je dobrou zprávou, že sportovní programy od O2 lze pořídit i na konkrétní den.

Nevýhodou je, že nejsledovanější události mají přes internet často potíže s dostupnou kapacitou, to je ale na jiný článek. Nutné je počítat také s tím, že internetová televize potřebuje ke svému provozu data. SD kvalita chce připojení s rychlostí přibližně 3 Mbps, pro optimální kvalitu s FullHD rozlišením je potřeba 10 Mbps. S potenciálním nástupem 4K rozlišení televizních stanic pak bude potřeba počítat s rychlostí až 20 Mbps.

Kuki start

Počet programů: 46
Počet HD programů: 35
Počet sportovních programů: 2
Prémiové sporty: ne
Zpětné přehrávání: 24 hodin
Prostor pro nahrávání: ne
Set-top-box: 1 990 Kč
Aplikace mobily: ne (jen pro vyšší tarify)
Aplikace pro TV: LG, Samsung, Android TV, Apple TV
Počet obrazovek: 1 TV
Cena/měsíc: 100 Kč
Zkušební lhůta: 14 dní zdarma

Brněnský Netbox nabízí zákazníkům službu s nejroztomilejším názvem – Kuki. Mezi největší výhody této internetové televize patří příjemné uživatelské rozhraní i to, že mezi prvními podporovala platformu Android TV. Základní tarif od Netboxu za sto korun je hodně omezený, protože nabízí jen volně šířené televizní programy a ještě umožňuje pustit aplikaci pouze na podporované chytré televizi, nikoliv v mobilních aplikacích.

Vyšší nabídka Kuki Menší, kterou jsem si několik let platil, už je vstřícnější, nabízí možnost sledovat televizi zároveň na jedné velké obrazovce a pěti mobilních zařízeních a zpětné sledování je dostupné týden po odvysílání programu, nikoliv jen 24 hodin jako u startovní nabídky za stokorunu. U Primy a Novy navíc verze Start zpětné přehrávání nenabízí vůbec a nelze si připlatit službu "Seriály", která zpřístupňuje archiv seriálů delší dobu než standardních sedm dní, takže je možné i v "televizi" zhlédnout celý seriál najednou, nebo alespoň několik jeho řad.

Kuki má nejpropracovanější uživatelské prostředí, podporuje profily a změnu grafiky
Kuki má nejpropracovanější uživatelské prostředí, podporuje profily a změnu grafiky.
Foto: Smart Comp

Kvalita obrazu je dobrá, v podstatě všechny služby na českém trhu mají srovnatelnou kvalitu obrazu a podobný datový tok. Kuki byla první, kdo nabídl i 4K vysílání v podobně NASA TV UHD, ale už není jediná. Zároveň je Kuki jediná, u které mohu potvrdit dlouhodobou kvalitu, během tří let si nepamatuji žádný výraznější výpadek nebo jiné technické problémy.

Ve výsledku při objektivním porovnání parametrů různých služeb Kuki moc neboduje – 100 korun je sice nízká cena, ale Kuki Start zároveň rezignuje na velkou část výhod principu IPTV. Vyšší tarif pak nabízí jen 30 kanálů za 200 korun, sice s týdenním archivem a 10 hodinami pro vlastní nahrávky na 30 dní, ale konkurence je levnější nebo velkorysejší, anebo oboje. Při pořízení spolu s internetem od Netboxu po optice nabízí firma slevu 50 korun na tarif Kuki Menší, což už je trochu zajímavější, ale rozhodně ne nijak štědré.

Lepší.TV mini

Počet programů: 38
Počet HD programů: 30
Počet sportovních programů: 1
Prémiové sporty: ne
Zpětné přehrávání: až 30 dní
Prostor pro nahrávání: neomezené
Set-top-box: 1999 Kč / 99 Kč měsíčně
Aplikace mobily: ano
Aplikace pro TV: téměř všechny SmartTV  
Počet obrazovek: 1 TV, další za 99 korun
Cena/měsíc: 89 Kč
Zkušební lhůta: měsíc za korunu

Za případně pojmenovanou Lepší.TV stojí ostravská IT společnost goNET, která provozuje také portály sms.cz nebo tvprogram.cz. Lepší.TV staví svou hlavní výhodu na ceně.

Základní varianta služby přijde na 89 korun a velkorysá je i nabídka zpětného sledování, až deset dní místo standardních sedmi, u vyššího tarifu u vybraných programů v čele s kanály České televize nabízí dokonce stodenní archiv. Na nízkou cenu uživatelé slyší, firma za letošek i kvůli koronaviru zaznamenala trojnásobné navýšení počtu nových zákazníků.

Nízkonákladovost služby se projevuje nikoliv na kvalitě samotného obrazu, ale na ovládání. Aplikace funguje na spoustě chytrých televizí, ale ovládání, které jsem mohl vyzkoušet na Samsungu, bylo krkolomné a nepřehledné. Webová aplikace působí také trochu jednoduše a možná zastarale, ale je logicky organizovaná a myší se dobře ovládá.

Lepší TV má jednoduché rozhraní, které na webu funguje lépe než s televizním ovládáním, dohání to ale cenou
Lepší.TV má jednoduché rozhraní, které na webu funguje lépe než s televizním ovládáním, dohání to ale cenou.
Foto: goNET

Vedle nadstandardního archivu všech pořadů nabízí Lepší.TV také "knihovnu" pořadů rozčleněnou podle žánrů – filmy, seriály, sportovní přenosy, dokumenty, zpravodajství i dětské pořady mají vlastní sekci. Internetová televize se tak blíží filosofii Netflixu, než aby jen kopírovala princip lineárního sledování. V základní nabídce "mini" je asi 400 filmů.

Ve výsledku se na uživatelské prostředí dá zvyknout. Možná to chvíli trvá, ale během měsíce, za který uživatel zaplatí jednu korunu, to buď člověk překoná, nebo odejde, ale nic neztratí. S ohledem na výrazně nejnižší cenu je pak snadné pochopit omezení na možnost sledovat televizi pouze na jednom zařízení současně, nejde tedy mít jeden pořad na televizi a další sledovat na počítači nebo mobilu. Za další souběžný stream je nutné zaplatit typických 99 korun, takže i tak se Lepší.TV udrží pod hranicí 200 korun.

Nordic TV HD

Počet programů: 80
Počet HD programů: 57
Počet sportovních programů: 2
Prémiové sporty: ne
Zpětné přehrávání: 168 hodin
Prostor pro nahrávání: 20 hodin
Set-top-box: 2295 Kč / 95 Kč měsíčně
Aplikace mobily: ano
Aplikace TV: Samsung, Android TV, Apple TV  
Počet obrazovek: 2 TV + 2 mobilní
Cena/měsíc: 225 Kč
Zkušební lhůta: 6 měsíců sleva na 125 Kč/měsíc

Nordic TV využívá podobně jako třeba Vodafone technologickou platformu SledovaniTV, což určuje primárně její technické parametry. Nabídka Nordicu je poměrně jednoduchá, má dvě varianty služby, přičemž ta levnější nabízí 80 programů, což je druhý největší počet z hodnocených nabídek. Cena 225 korun naopak k nejnižším nepatří, ale půlroční zvýhodněný tarif za 125 korun vypadá zajímavě – služba je totiž bez závazku a nespokojený uživatel může rychle odejít.

Nordic využívá osvědčenou technologii, která funguje na set-top-boxu, v prohlížeči i na mobilech
Nordic využívá osvědčenou technologii, která funguje na set-top-boxu, v prohlížeči i na mobilech.
Foto: Nordic Telecom

Příjemná je také možnost používat internetovou televizi na dvou televizorech a dvou dalších zařízeních, nadstavbové služby ale musí zákazník hledat jinde – i aktuální bonus v podobě přístupu ke dvaceti filmům ve videotéce za konkurencí kulhá, abecedně řazená sbírka seriálů také chybí, což je dané použitou platformou. K dispozici jsou jen tematické balíčky televizních programů, jako je sport s kanály rodiny Eurosport, Arena Sport a Nova Sport. Nabídka pro uživatele, kteří mají internet od Nordicu, je o padesát korun levnější než standardní ceny internetové televize Nordic TV HD.

Trochu zavádějící je definice HD programů. Na webu se Nordic chlubí více než 80 programy "v nejlepší kvalitě", ale do kategorie HD kanálů patří 57 z nich – což se uživatel na webu nedozví, rozlišené jsou pouze v PDF ceníku, ze kterého je také vidět, že v rámci vlastní sítě, tedy se slevou 50 korun, nabízí Nordic v tarifu Nordic TV HD jen 22 programů v HD rozlišení a 61 ve standardním rozlišení.

O2 TV Bronzová

Počet programů: 63
Počet HD programů: 28
Počet sportovních programů: 5
Prémiové sporty: O2 Sport, Eurosport, Nova Sport
Zpětné přehrávání: 168 hodin
Prostor pro nahrávání: 100 hodin
Set-top-box: 3312 Kč / 69 Kč měsíčně
Aplikace mobily: ano
Aplikace TV: Samsung, Xbox One, Chromecast  
Počet obrazovek: 1, další dvě za 100 Kč/měsíc
Cena/měsíc: 299 Kč
Zkušební lhůta: nenabízí

O2 TV je největší internetová televize v Česku díky tomu, že se jí O2 dlouhodobě věnuje a že pro ni zajistilo exkluzivní obsah. Vlastně jediným důvodem připlácet za nejdražší samostatně dostupnou IPTV službu je dostupnost exkluzivních sportovních přenosů. O2 si zaplatilo "skoro všechno" od českého fotbalu a hokeje přes Premier League až po vrcholový tenis nebo americký fotbal. To jsou věci, se kterými nelze diskutovat, a fanoušci, třeba se skřípěním zubů, nakonec rádi zaplatí. O2 jim rozhodování navíc zpříjemnilo tím, že nabízí i samostatné sportovní předplatné za 199 korun měsíčně.

I v Bronzové O2 TV pak jsou kromě vlastních kanálů O2 Sport také sportovní programy Nova Sport a Eurosport.

Samotná služba O2 funguje velmi dobře, pokud neběží derby Slavie a Sparty nebo jiný populární mač, který zvládne přetížit servery, které zbytek roku nemají nejmenší problém. Uživatelské prostředí je logické a umožňuje procházet většinu dostupného obsahu i podle žánrů, byť například mezi seriály nejsou všechny a aplikace neumí automaticky nahrát celé řady seriálů.

Prostředí O2 TV se příliš nemění, ale to je spíše dobře
Prostředí O2 TV se příliš nemění, ale to je spíše dobře.
Foto: O2 Czech Republic

O2 je i přes vyšší cenu striktní, co do počtu souběžně připojených obrazovek, což je nejspíše spojené se sportovními programy a jejich licenčními pravidly. Z pohledu nesportovního diváka jde ale o málo zajímavou službu v poměru cena výkon. Pravý opak ale platí o bezplatné "modré" verzi O2 TV v ceně internetového připojení od O2, popřípadě se může vyplatit výše zmiňované smlouvání, ale to platí pouze pro stávající zákazníky, ne pro nové zájemce o internetovou televizi.

O2 TV se vymyká tím, že má netradiční seznam podporovaných zařízení. Funguje na webu, na mobilech, ale také na herních konzolích Xbox One a Xbox Series X|S a na televizorech Samsung. Naopak se stále čeká na verzi pro Android TV a televize LG, čímž by mělo O2 pokrytou většinu trhu s chytrými televizemi. Aplikace pro LG a Android TV měly být dostupné v průběhu tohoto roku, ale firma rozhodla o odsunutí těchto aplikací na rok 2021. Možná čeká, až se vyprodají set-top-boxy, které hezky vypadají, podporují rozlišení 4K, ale z dlouhodobého pohledu nevynikají žádnými úžasnými výkony. 

Související

Skylink Smart

Počet programů: 52
Počet HD programů: 35
Počet sportovních programů: 4
Prémiové sporty: Nova Sport
Zpětné přehrávání: 168 hodin
Prostor pro nahrávání: pouze se set-top-boxem
Set-top-box: 1999 Kč
Aplikace mobily: ano
Aplikace pro TV: téměř všechny  
Počet obrazovek: 4
Cena/měsíc: 166 Kč
Zkušební lhůta: Měsíc zdarma

Skylink si vysloužil spoustu zlé krve kvůli zvyšování servisních poplatků za sledování "bezplatných" televizních stanic přes satelit, ale ideově modernizovaný Skylink si pověst zlepšuje, třeba tím, že v rámci onoho servisního poplatku mohou domácnosti sledovat jednou zaplacenou televizi několikanásobně – přes satelit a na dalších čtyřech zařízeních.

Díky spolupráci s výrobci elektroniky je navíc Skylink Live TV v téměř všech novějších televizorech bez potřeby kupovat set-top-box.

Skylink Live TV je příjemný bonus k satelitní TV, obstojí i samostatně
Skylink Live TV je příjemný bonus k satelitní TV, obstojí i samostatně.
Foto: Skylink

Pro zákazníky, kteří satelit na střeše nemají, nabízí Skylink internetovou televizi i samostatně, a díky své velikosti si může dovolit zajímavou nabídku. Za 166 korun má i oba kanály Nova Sport (v bezplatném "servisním" balíčku je pouze volně šířený ČT Sport) i tři erotické programy. Mobilní i televizní aplikace od Skylinku patří k těm povedenějším a na spolehlivost si nemohu stěžovat, i když službu používám spíše sporadicky v rámci testování televizorů díky satelitní televizi v rodině.

Omezením Skylinku je absence nahrávání, pokud uživatel nemá set-top-box za dva tisíce korun, chybí také služba podobná tomu, co nabízí Kuki, tedy dlouhodobější archiv seriálů. Příjemné je ale to, že Skylink má u každé televizní stanice seřazené jednotlivé pořady s možností přehrát aktuálně dostupné díly a s informací, jak dlouho ještě budou v nabídce a kdy přibudou další.

SledovaniTV Základ

Počet programů: 82
Počet HD programů: 56
Počet sportovních programů: 2
Prémiové sporty: ne
Zpětné přehrávání: 168 hodin
Prostor pro nahrávání: 25 hodin
Set-top-box: 2 325 Kč
Aplikace mobily: ano
Aplikace TV: téměř všechny 
Počet obrazovek: 2 TV + 2 mobilní
Cena/měsíc: 199 Kč
Zkušební lhůta: měsíc za 1 Kč

Hodnotit SledovaniTV znamená hodnotit několik set poskytovatelů internetové televize v jednom. Tuto platformu, která nabízí své služby i přímo koncovým zákazníkům, využívá pro zajištění televizních služeb asi 600 komerčních partnerů, mezi které patří i Nordic nebo mnohem větší Vodafone. Jako provozovatel technologie stojí SledovaniTV za vývojem aplikací pro všechny možné i nemožné platformy – jednotliví provozovatelé si pak software jinak nabarví a případně přidají nějaké funkce, ale spíše jen dodají logo a barevnou kombinaci, což není nutně chyba.

Naposledy brněnská firma přidala i podporu streameru FireStick od Amazonu a je i v televizích jako Hisense, Vestel a samozřejmě podporuje i AppleTV. A nejen to. Protože součástí internetové televize jsou i volně šířená rádia, je SledovaniTV asi jedinou televizní aplikací, která má verzi i pro Apple Watch, do kterých streamuje právě rádia.

Technologii SledovaniTV používá 600 českých poskytovatelů internetových služeb, pořídit ji lze i napřímo
Technologii SledovaniTV používá 600 českých poskytovatelů internetových služeb, pořídit ji lze i napřímo.
Foto: sledovanitv.cz

Technická kvalita videa v systému SledovaniTV je slušná, alespoň po dobu více než týdne, kdy aplikace běží na jedné z právě testovaných televizí. K tomu, aby vysílání v SD běželo, stačí jen trochu přes jeden megabit za sekundu. Takto přiškrcený internet ale znamená opravdu ošklivou podívanou. Maximální datový tok pro rozlišení FullHD zatím dosahuje 10 mbps a firma připravuje i profil s maximem 20 Mbps pro obsah v rozlišení 4K, a to už je skoro srovnatelné s "nenasytným" Netflixem. Rozdíl mezi moderním obsahem z Netflixu ve 4K s HDR samozřejmě snadno člověk rozliší od TV vysílání ve FullHD, ale to není chyba internetové televize, to je prostě realita nejen u nás – většina lidí pořád přijímá příšerný SD obraz vzduchem, a nepřijde jim to divné.

Nabídka funkcí je vlastně základní, u všech partnerů SledovaniTV i samotného provozovatele celé platformy mi chybí archiv seriálů, kterým se vymyká Kuki TV. K dispozici je opět jen do kategorií roztříděný výběr části z toho, co za posledních 7 dní běželo éterem. SledovaniTV o zákazníky nebojuje ani cenou, jako velkoobchodník si nemůže moc dovolit podstřelit 600 potenciálně rozzuřených partnerů, ale 200 korun za 82 programů, a hlavně za dvě televizní obrazovky najednou, je férová cena.

Hlavní důvod jít za kovářem místo kovaříčků je v softwarové podpoře – novinky se ke koncovým zákazníkům SledovaniTV dostanou dříve, než probublají korporátními procesy firem, které si software od SledovaniTV půjčují.

T-Mobile TV XS

Počet programů: 52
Počet HD programů: 34
Počet sportovních programů: 1
Prémiové sporty: ne
Zpětné přehrávání: 168 hodin
Prostor pro nahrávání: 60 hodin
Set-top-box: 50 Kč měsíčně
Aplikace mobily: ano
Aplikace pro TV: Samsung, Android TV
Počet obrazovek: 2 TV + 4 mobilní
Cena/měsíc: 149 Kč
Zkušební lhůta: měsíc za 49 Kč

T-Mobile už někdy před deseti lety nabízel pod svou značkou satelitní televizi, ale nyní dává přednost internetové variantě. Nabídka začíná u varianty XS, která obsahuje 52 televizních programů. Nejlákavější součást služby je možnost sledování televize na dvou televizorech buď při pronájmu dvou set top boxů nebo se správnou televizí i bez tohoto přidaného nákladu. S dalšími čtyřmi zařízeními pak obslouží jeden levný tarif celou rodinu.

Nadstandardní v nabídce T-Mobile je i prostor pro vlastní nahrávky, ve srovnání s O2 TV jako lídrem trhu ale chybí sportovní programy. Ty nabízí až dražší balíček T-Mobile TV S, který stojí 399 korun, tedy o stovku více než O2 TV. Proti většině konkurence ale nabízí také něco extra pro sportovní fanoušky – kanály DigiSport a PremierSport, který pro změnu O2 TV nabízí až u tarifu za 450 korun.

Televize od T-Mobilu začala na satelitu, Internetovou osvěžuje odstín magenta
Televize od T-Mobilu začala na satelitu, internetovou osvěžuje odstín magenta.
Foto: T-Mobile CZ

Telly Malý

Počet programů: 67
Počet HD programů: 35
Počet sportovních programů: 4
Prémiové sporty: Digi Sport 2 HD
Zpětné přehrávání: 168 hodin
Prostor pro nahrávání: 30 hodin
Set-top box: 2500 Kč / 90 Kč měsíčně
Aplikace mobily: ano
Aplikace TV: Android TV, Apple TV, Samsung, Xbox One/Series X
Počet obrazovek: 4
Cena/měsíc: 200 Kč
Zkušební lhůta: 3 měsíce s obsahem nejvyšší nabídky za 200 Kč

Když se v Česku objevila značka DigiTV jako poskytovatele satelitní televize, byl to čistý low-cost s nepříliš dobrou pověstí. Časy se ale mění, stejně jako se změnilo jméno firmy. Digi se stalo českou firmou díky investici Lama Energy Group, začalo prodávat i přístup k internetu a nabízet internetovou verzi televizní služby. Letos došlo ke změně značky a představení nových balíčků služeb, které se mimo jiné inspirovaly i u O2 tím, že Telly nabízí také speciální sportovní balíček pouze se sportovními kanály za 250 korun měsíčně i denní a týdenní přístup.

Standardní programová nabídka v nejmenším balíčku vybočuje přítomností jednoho ze čtyř vlastních sportovních kanálů. Telly má práva na Premier League, La Ligu, Bundesligu, Serii A... a něco z toho se objevuje i v programu Digi Sport 2 HD v balíčku Malý.

Telly má jednoduché prostředí bez "videotéky", zato nabízí spoustu sportu
Telly má jednoduché prostředí bez "videotéky", zato nabízí spoustu sportu.
Foto: Telly

Pro nefanoušky sportu Telly nabízí jen základní funkce – přístup do kalendáře s odvysílanými programy a možnost nahrát si až třicet hodin videa. Hezká databáze programů roztříděných podle žánrů chybí, ale při zobrazení detailů o pořadu ukáže výskyty daného pořadu v programovém schématu a nabídne i podobné tituly, i když třeba od amerického fotbalu je ke skoku na lyžích dost daleko.

I s Telly mám spíše jen letmé zkušenosti, ale i u ní mám pocit, že hlavním limitem obrazové kvality je to, co Telly dostává, než to, co posílá do sítě, a ani na velké obrazovce jsem neměl pocit, že by to bylo špatné, i když tam u všech obsahových služeb mimo těch s kvalitním 4K obsahem zasahují algoritmy pro zlepšení obrazu, nebo rovnou Ai upscaling v mém oblíbeném Shieldu od Nvidie.

Vodafone TV Klasik

Počet programů: 63
Počet HD programů: 44
Počet sportovních programů: 1
Prémiové sporty: ne
Zpětné přehrávání: 168 hodin
Set-top-box: v ceně služby
Aplikace mobily: ano
Aplikace TV: nemá
Počet obrazovek: 1 TV (vyžaduje set-top-box) + 2 mobilní 
Cena/měsíc: 300 Kč
Zkušební lhůta: nemá

Vodafone TV je specifická služba v tom, že nemá aplikace pro chytré televize, a je tak úzce navázaná na set-top-box, který je součástí služby. Ta ve spojení s pevným internetem od Vodafonu stojí 150 korun, ale pro zájemce mimo zákazníky Vodafonu je to dvojnásobek, což je stejná cena jako u O2 TV s prémiovými sporty, ale bez pronájmu set-top-boxu. Zajímavé na televizi od Vodafonu je i to, že jde o službu oddělenou od digitální kabelové televize, kterou firma i s její internetovou podobou Horizon Go pořídila akvizicí kabelového operátora UPC.

Pro zájemce o pevný internet od Vodafonu (třeba v podobě přeprodávaného xDSL) je TV Klasik za 150 korun se set-top-boxem s podporou 4K HDR videa a zabudovanými aplikacemi Netflix, YouTube a Amazon Prime. Vodafone zprostředkovává nejlepší možnou kvalitu videa, dokonce umožňuje Netflix platit přes své vyúčtování, což lidé údajně využívají, část populace se stále bojí použít platební kartu na internetu.

Set-top-box v ceně. Krabička pro příjem televize i pouštění filmů z Netflixu nebo videí z YouTube je součástí měsíčního předplatného.
Set-top-box v ceně. Krabička pro příjem televize i pouštění filmů z Netflixu nebo videí z YouTube je součástí měsíčního předplatného.
Foto: Vodafone

Software set-top-boxu je povedený a zahrnuje i knihovnu s roztříděným televizním obsahem, a to včetně HBO, pokud si ho uživatel předplatí (na první měsíc ho má v ceně). Samostatná aplikace HBO Go v krabičce zatím chybí. Jako první z českých operátorů naopak Vodafone nabízí placenou videopůjčovnu s filmy ve 4K rozlišení. Nepříjemnosti nicméně může způsobit fakt, že set-top-box od Vodafonu vyžaduje připojení ethernetovým kabelem. Je to škoda, ale s ohledem na nároky 4K videa a vlastnosti wi-fi v panelácích to dává docela smysl.

Související

Líbil se vám článek? Chcete víc takových článků?

Kupte si předplatné a můžete si je číst všechny. Navíc bez reklam a s možností sdílet přátelům.

Vyzkoušejte předplatné HN+

Komentáře ke článku

Jiří Kubíček 19.11.2020 18:20
Jak můžete srovnávat Kuki start s ostatníma ? To je opravdu "demo", když vám stačí základ a nemáte anténu. Třeba do Apple TV ideální když nechcete pořízovat stb nebo novou tv kvůli dvb-t2. Když už srovnáváte tak aspoň kuki menší. Kuki větší je kvůli eurosportům se kterýma prodloužili smlouvu, narozdíl od Skylinku. HBO, hbo go a cinemax lze objednat. Příplatit balíček seriály nebo filmy. Kuki větší má 14 sportovních kanálů, ale pro nadšence žádnej speciální, NFL bohužel. Ale mě na cyklistiku ideální. Na stb lze přepínat krom vzhledu i celou aplikaci mezi Kuki 1 a kuki 2. Nová funkce teleport na android zařízeních. To nejzásadnější na Kuki a unikátní od ostatní je obchodní model. Kuki menší sice 30 kanálů ale 15 je daných a dalších 15 vybíráte z celkouvých 83. Kuki větší mixujete 60 z 142 kanálů, 30 je daných a 30 vybýráte. Jsou mošnosti doukoupit kanál nebo 5 kanálů. To už musíte vidět jak se vám to vyplatí. 1 měsíčně si můžete kanály přeházet. Zvláštní tarif za 1200 kč měsíčně máte uplně vše co jejich ceník nabízí (kromě hardware). Co se o2tv a jejich stb týče, to je težká trága. Opravdu fungování edid to je opravdu k zamyšlení. Výhoda o2 tv stb je s o2 tv linkou (nevím jak ostatní) v multicast zapojení. Stb do portu 2 na modemu využívá jiný datový tok. Tam je iptv v čase reálnější, datový tok je zase větší, není minuta spoždění a navic stb nepotřebuje login.
Redakce iHNed - Otakar Schön 19.11.2020 21:43
Porovnával jsem nejlevnější produkt v nabídce u všech, tedy i u Kuki, ale také jsem dost prostoru věnoval právě popisu funkcí, které mají vyšší verze, protože jsem sám Kuki menší používal tři roky. A Kuki menší se 30 kanály není žádná výhra ve srovnání s tím, co nabízí konkurence v základu. Kuki má skvělé UI, parádní službu seriály, ale výhodný poměr ceny a výkonu zrovna nemá a sportovní nabídka za O2 TV a Telly jasně zaostává, ale to jsem v textu jasně popsal
Vaclav Blazek 19.11.2020 10:18
Zdravim, ja jsem naprosto spokojeny s cico.tv.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru