Tento týden se ponese ve znamení veletrhu spotřební elektroniky IFA 2011 v Berlíně. Veletrh zahájily novinářské dny, v pátek se brány výstaviště otevřou veřejnosti. Na odborníky i fanoušky spotřebí elektroniky a bílé techniky čeká ještě větší výstavní plocha než na americkém CES.

Organizátor veletrhu očekává, že i letos veletrh navštíví více než 200 tisíc návštěvníků. Čeká na ně záplava tabletů všech možných velikostí, televizory s rozlišením 4K2K, další 3D technologie, s brýlemi i bez brýlí a také další vlna aplikací pro chytré televizory. První novinky představilo Sony a Panasonic. Zprávy o nových proudktech utekly také Samsungu.

Panasonic na své tiskové konferenci na veletrhu IFA pokračoval v trendu chytrých televizí a propojení televizního vysílání s internetovými službami. Představil vlastní online obchod s aplikacemi a příslušenstvím pro televizory. Nakupovat bude možné videohry, aplikace a také klávesnice nebo herní ovladače. Zároveň firma oznámila, že tehcnologicky zajistí přenos LOH v Londýně ve 3D.

 

 

Sony si do Berlína připravila větší zásobu novinek, největší z nich je stanovení ceny tabletů Sony Tablet S a Sony Tablet P. Sony Tablet S s desetipalcovou obrazovkou bude stát 479 euro, o dvacet eur méně než iPad, a na evropský trh vstoupí do konce září.

Netradiční tablet Sony Tablet P se dvěma obrazovkami ve tvaru knihy bude stát 599 Eur a v obchodech bude do konce listopadu tohoto roku. „Nezáleží na tom, kdo vyrobil první tablet, ale kdo nabídne tablet nejlepší, prohlásil při oznámení cenové politiky prezident a výkonný prezident Sony Howard Stringer.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru