„K zastavení internetu stačí jediná věc. Vyřadit z provozu 13 hlavních směrovacích serverů, které překládají webové adresy na číselné adresy fyzických počítačů. Vyřazení těchto serverů z provozu znemožní přístup k webu.“

Výzva Operation Global Blackout je podepsaná tradičním vzkazem hnutí Anonymous. Útok na směrovací servery má začít 31. března. Podle expertů jde o planou hrozbu podobně jako v případě slibovaného vypnutí Facebooku.

Třináct kořenových DNS serverů představuje velmi lákavý a viditelný cíl kybernetického útoku. Pro skutečný úspěch napadení by ale bylo zapotřebí mnohem většího úsilí, než jak to hacktivisté popisují ve svém prohlášení,“ říká Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru