31. březen měl být dnem bez internetu. Na podle předem ohlášeného plánu (http://pastebin.com/NKbnh8q8) měli Anonymous a jejich příznivci zaútočit na servery, které řídí přístup k webovým stránkám.

Provozovatelé DNS serverů žádný pokus o útok nezaznamenali a uživatelé mohli webové stránky navštěvovat bez omezení.

Odborníci hrozbu zveřejněnou 12. února pokládali za planou, přesto měla výhrůžka pozitivní vliv na posílení infrastruktury takzvaných DNS serverů. Tyto servery překládají webové adresy jako www.ihned.cz na číselné IP adresy, které ke komunikaci používají počítačové systémy. Bez znalosti adresy v číselné podobě 81.95.101.9, by se v případě úspěšného útoku zájemci o zpravodajství na IHNED.cz nedostali.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru