Pochvala pro vládu, a není to vtip? Ano, za jednu drobnou, ale důležitou položku v Akčním plánu České republiky - Partnerství pro otevřené vládnutí. To vláda schválila tento týden. Otázkou je, kde na to vzali čas, vezmeme-li v úvahu, čím se v těchto dnech zabývají především. Otevření některých důležitých databází veřejné správy formou API je však krok správným směrem.

To znamená, že do Obchodního rejstříku či Informačního systému o veřejných zakázkách budou moci vtrhnout roboti, začít jejich data propojovat a inteligentně s nimi pracovat. Data mining v datech státu jistě odhalí různé netušené souvislosti. Přispěje k průhlednějšímu prostředí a to je velká hodnota.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru