Denial of Service (DoS) útok má dvě základní podoby. První je znepřístupnění systému jako takového – laicky řečeno, přetížení nebo shození serveru, na němž služba běží. To se typicky používá jako pomsta, varování či demonstrace síly, jenom zřídkakdy je útočníkovi DoS útok k něčemu prakticky dobrý. Druhá podoba je zákeřnější, neboť vede ke znepřístupnění služby pouze jednomu nebo více konkrétním uživatelům.


Způsob provedení DoS útoku je v zásadě trojí. První možnost spočívá v přetížení serveru požadavky, na kterých není v zásadě nic špatného, samy o sobě jsou neškodné, jenom je jich moc. To je případ řady Distributed Denial of Service (DDoS) útoků, jejichž cílem se stala řada webů v rámci operací Anonymous.

Takovému typu útoku, kdy má útočník víc prostředků než vy, se v podstatě nedá bránit. Můžete se jenom modlit, aby to brzo přestalo. Tímto způsobem lze obecně podniknout jenom první typ útoku, přetížení celého systému. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru