Šéfredaktor časopisu Wired nechal šéfredaktorování a odchází vyrábět bezpilotní robotická letadélka. Chris Anderson (nezaměňovat s jiným Chrisem Andersonem, jenž je zakladatelem konferencí TED) není žádné béčko: mimo jiné napsal dvě vlivné knížky, napřed The Long Tail (díky elektronickému obchodování se vyplatí prodávat daleko širší sortiment a najít zisk i tam, kde by to předtím nešlo) a pak Free (cena „zdarma“ může být výhodná i pro dodavatele, když to vezme za správný konec).

Svůj odchod z médií předznamenal třetí knihou, Makers, v níž se zabývá změnami, jež vnesly digitální technologie do fyzické výroby. Hodně se tam zabývá 3D tiskem, ale nejen jím. Chcete malého létajícího robota? Jasně, já taky ne, ale pozor, v roce 1970 taky nikdo kromě pár nadšenců nevěděl, že bude chtít osobní počítač.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru