Úředníci to často mají hodně těžké: mohou totiž dělat jen to, co jim zákon umožňuje, či přímo ukládá. Naproti tomu občan, nebo třeba podnikatel či právnická osoba, jsou na tom přesně opačně: mohou dělat všechno to, co jim zákon nezakazuje. K jak kuriózním důsledkům to v praxi může vést, jsme viděli na nedávném ověřování petičních podpisů pro jednotlivé prezidentské kandidáty.

Zákon zde jasně hovoří o odečtení takového počtu hlasů, který "procentuálně odpovídá chybovosti v obou kontrolních vzorcích". A tak úředníci postupovali přesně tak, jak rozuměli tomu, co jim zákon ukládá: nejprve odečetli hlasy, procentuálně odpovídající chybovosti v prvním vzorku, a pak odečetli hlasy, procentuálně odpovídající chybovosti ve druhém vzorku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru