Já vím, že vás nezajímá, co to je Fourierova transformace. Já vím, že jste dokonce ochotni vynaložit určité úsilí, abyste se nemuseli dovědět, co to je. Zejména o Vánocích. Ale přesto, prosím, podívejte se, jak ji vysvětluje Kalid Azad na svém blogu Better Explained.

Možná to nezmění váš vztah k matematice (i když by mohlo). Ale určitě si uvědomíte, že existují lepší a horší způsoby, jak vysvětlovat a učit. "There’s always a better way to explain an idea," říká autor. Nejsou nezajímavá témata. Nejsou neschůdná témata (ačkoli některá jsou obtížnější než jiná, to zas ano). Jsou jen dobří a špatní učitelé.

A to je můj první vánoční dárek: nabídka pochopení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vánoční Týden Petra Koubského podlehl tradici dárků, ale místo pletených svetrů, knih, ponožek a lahví alkoholu přináší desítku dárků neobvyklých. Určitě si vyberete takový, který udělá radost právě vám.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru