Většina digitálních dat je v současnosti uložena na klasických pevných discích s magnetickým záznamem. Daleko za nimi se nacházejí optická média jako DVD, dnes již prakticky mrtvá datová CD, nebo BluRay, které se v podstatě ani nestihlo narodit. Nástup SSD je sice neoddiskutovatelný, ale pokud jde o ukládání velkých objemů dat, jsou plotnové disky stále řešením první volby, zejména z cenových důvodů.

Řada uživatelů se již v minulosti setkala se selháním pevného disku, a možná i se ztrátou dat na něm uložených. Jaká je vlastně spolehlivost disků, které každý den používáme? Na čem závisí pravděpodobnost jejich selhání? Můžeme ji nějak ovlivnit nebo alespoň předvídat?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Většinu digitálních dat dnes máme uloženou na tradičních pevných discích. Jistě jste se přitom už setkali s případem, kdy pevný disk vypověděl službu. Zajímá vás, jaká je pravděpodobnost takového selhání, jak se mění s časem a v čem vás výrobci klamou?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každé pondělí ráno najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru