DoS je zkratka anglického pojmu „Denial of Service“, což se dá přeložit jako „znepřístupnění služby“. Označuje se tak jakýkoliv útok, jehož cílem je danou službu „shodit“, znemožnit její využití komukoliv dalšímu, dočasně nebo trvale. Zkratka DDoS znamená „Distributed DoS“ a označuje poddruh DoS útoku, při němž je útok veden z velkého množství zdrojových počítačů.

Existují v principu dva způsoby, jak podniknout DoS útok: prostým zahlcením oběti příliš velkým množstvím obecně zcela neškodných požadavků a využitím nějaké chyby cílového systému. DDoS útoky není potřeba ani vymýšlet a osobně provádět, lze si je objednat na internetu jako "službu".

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru