Stejně jako ve skutečném světě se i internetový zločin vyvíjí a rozděluje na „zločiny z vášně“ a na profesionální práci, která nese známky organizovaného zločinu. Podle nové zprávy Internet Security Threat Research od Symantecu jsou útoky stále cílenější a zaměřují se nejvíce na malé firmy. Počet zacílených útoků s cílem získat citlivá data nebo poškodit cíl útoku vzrostl meziročně o 42 procent.

Podle analýzy dat Symantecu patří Česká republika mezi země s malým výskytem internetových rizik. Ve výskytu internetových hrozeb patří Česku 52. příčka - z Česka pochází pouze 0,22 % všech internetových rizik. Nejčastější hrozbou s českými kořeny je hosting podvodných webových stránek, české domény hostí přibližně půl procenta těchto stránek, v USA jich je 50 procent. To nicméně neznamená, že Češi nejsou terčem útoků, relativně běžný je nejen spam, ale také útoky na bankovní účty s pomocí phishingu a rizika spojená s nelegálním softwarem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru