Už v červnu se na trhu objeví nová, vylepšená generace procesorů Intel, s kódovým označením Haswell. Pro Intel je ale minimálně stejně důležitý úspěch v nových kategoriích zařízení – tabletech a smartphonech, a k tomu má pomoci nová generace procesorů Atom s novou architekturou označovanou jako Silvermont.
Hlavní změnou proti stávajícím Atomům bude použití technologie 3D skládání tranzistorů Tri-Gate vyráběných 22nm procesem (velikost polovodičových součástek je 22 miliardtin metru). Trojrozměrné tranzistory umožní zvýšit výkon až na trojnásobek nebo ho zachovat při pětinové spotřebě.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden s technologiemi Otakara Schöna
Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna
Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru