Čekalo se to od Microsoftu, ale první z velkých byl Adobe. Před několika dny oznámil, že jeho hlavní produkt, balík Creative Suite, který obsahuje profesionální programy pro zpracování grafiky a videa (Photoshop, Illustrator nebo Premiere Pro), nebude nadále dostupný jako software k jednorázové koupi, ale jenom formou předplatného v rámci služby Adobe Creative Cloud.

Toto oznámení v některých kruzích spustilo paniku a znechucení, zbytek světa – zejména producentů software – zatajuje dech a s napětím očekává, jestli se to Adobe vydaří. Nutno totiž hned na úvod přiznat, že tato firma má ve své historii dostatek rozhodnutí, která nakonec sloužila jenom k cimrmanovskému zjištění, že vyfukováním doutníkového kouře do vody zlato nevzniká. Spadne tedy vepřovicové firmě (nic jiného totiž slovo „adobe“ neznamená) zlato z mraků?

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru