Ještě z toho nejsme venku, to jen tady v Praze — a možná na přechodnou dobu — můžeme mít pocit, že povodeň skončila. Přestože si nadále myslím, že by mnohá média mohla odvádět v krizové situaci lepší práci, výjimkou je a velkou pochvalu zaslouží Česká televize. Její projekt Krizová mapa nejen popisuje situaci, ale také umožňuje dát dohromady ty, kdo nabízejí pomoc s těmi, kdo ji potřebují. Palec nahoru!

Povodně také otevřely ústa mnoha lidovým mudrcům, kteří by dovedli pomocí násobilky a selského rozumu řídit vltavskou kaskádu, jen kdyby je k tomu ti troubové nahoře pustili. Svět je bohužel trochu složitější, než jak si představuje Hurvínek, a cesta k jeho pochopení trnitá: začněte fyzikou. Třeba pomocí obsáhlé webové Encyklopedie fyziky, kterou provozuje Jaroslav Reichl. Že tam o Štěchovicích nic není? To ne, ale hodně o tom, jak o nich přemýšlet a jak ne.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru