Slavné šílené otázky z přijímacích pohovorů do Google („Kolik byste účtovali za umytí všech oken v Seattle?“) se zřejmě stanou minulostí. Podle Laszlo Bocka, který v Google vede HR, sloužily hlavně k tomu, aby se tázající předvedl jako chytrá osoba, ale z odpovědí se o uchazeči nelze nic užitečného dovědět. To vypadá rozumně, ale kus půvabného folklóru je zas nenávratně pryč. A co teď s knížkami jako Are You Smart Enough to Work at Google?

Dá se ještě najít díra na trhu mobilních aplikací? Dá! A je velká jako hrom. Důkazem je nedávno uvedený klíč k určování stromů pro iPhone, který se ovšem — naštěstí pro české vývojáře — týká stromů Severní Ameriky a u nás je použitelný jen omezeně. Klíče k určování čehokoli přírodního, od minerálů po houby, se přitom zdají být pro smartphone jako dělané. Jsou přirozeně algoritmické, velkou pomocí může být fotka a její automatické zpracování, telefon s sebou nosíme pořád… Já to chci! Co když v Google časem zavedou nový test ze znalostí živé přírody? Ani bych se nedivil.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru